ULUBIONY, BEZBARWNY ŻEL DO UTRWALANIA I PODKREŚLANIA BRWI: SLEEK BROW PERFECTOR CLEAR.
Daria

Daria

Autorka wpisu

Jeśli miałabym wskazać na najlepszy żel do brwi, który utrwala, nadaje kształt, podkreśla pojedyncze włoski i sprawia, że brwi wyglądają naturalnie, to bez zastanowienia wybrałabym przeźroczysty żel marki Sleek. Przetestowałam już wiele tego typu produktów, które były bezbarwne ale też takie z kolorem. Żele barwiące mają swoje plusy i szczególnie lubię ten, o którym pisałam TUTAJ klik. Natomiast aktualnie moim faworytem jest wersja przeźroczysta. Jeśli chcecie, aby Wasze brwi wyglądały jak najbardziej naturalnie, to zapraszam do czytania dalej. Dziś właśnie o produkcie, który jest moim “must have” w makijażu brwi. 

DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ ŻELU UTRWALAJĄCEGO DO BRWI?
_________
Tak, jak nazwa wskazuje, głównym zadaniem takiego żelu jest utrwalenie brwi czyli nadanie im kształtu, który powinien się utrzymywać przez cały dzień. Jeśli jesteście posiadaczkami dosyć gęstych brwi, których włoski są niesforne oraz długie i w trakcie dnia potrafią ustawiać się w najróżniejszych kierunkach, to taki żel powinien całkowicie załatwić sprawę. Delikatnie skleja włoski, które są automatycznie ustawione tak, jak je przeczeszecie dołączonym aplikatorem. Poza tym włoski są bardziej widoczne co optycznie sprawia, że brwi jest więcej. Dodatkowo macie zapewniony bardziej naturalny wygląd brwi, bo taka jednolita, wypełniona linia łuku bez widocznych, pojedynczych włosków potrafi niestety wyglądać czasami zbyt ciężko i sztucznie. Posiadaczki rzadszych brwi również będą zadowolone z działania żelu, bo odpowiednie ich przeczesanie sprawi, że utworzą  wyraźniejszą linię. 

JAK UŻYWAĆ ŻELU DO BRWI?
_________

Ja preferuję przeczesywanie takim
żelem zaraz po wypełnieniu brwi Aqua Brow z Makeup Forever. Nadaję im wtedy
ładniejszy kształt i szczególnie początek brwi jest wtedy odpowiednio
ukierunkowany. Włoski są bardziej widoczne, podkreślone, lekko nabłyszczone.
Żel zastyga po około 5 minutach i brwi są lekko sztywne, przez co mamy pewność,
że absolutnie nic nie ulegnie zniekształceniu w trakcie dnia.
Nawet podczas zdejmowania koszulki i naruszenia makijażu, brwi nadal mają taki sam
kształt. 

Można również przeczesać brwi, które nie są w żaden sposób pomalowane. Czasem używam tego sposobu szczególnie, kiedy idę na plażę czy basen i nie mam na sobie żadnego makijażu. To pozwala mi na zdefiniowanie brwi i uwidocznienie włosków, co prezentuje się bardzo naturalnie i nadaje twarzy większej definicji. 
Dla tych z Was, które lubią żele barwiące są też wersje z kolorem. Ja aktualnie lubię żel przeźroczysty, bo i tak nieco przyciemnia włoski. Jeśli chciałybyście nieco rozjaśnić brwi za pomocą takiego żelu, to pisałam o tym TUTAJ klik. 

Torebka z frędzlami – TUTAJ KLIK.
KOSMETYK IDEALNY NA LATO?
_________
Uważam, że jest to produkt idealny do stosowania w okresie letnim. Dlaczego? Nie straszne będą naszym brwiom nadmorskie wiatry czy też niemiłosierny upał, kiedy mimowolnie ocieramy czoło wierzchnią stroną dłoni. Dzięki takiemu  żelowi będziemy miały pewność, że włoski są na swoim miejscu i brwi zachowają taki kształt, jaki nadałyśmy im podczas porannego makijażu. Lubię efekt, jaki daje ten żel, bo sprawia, że nawet najbardziej przytłoczone cieniem lub farbką brwi stają się od razu bardziej naturalne i “puchate”. Produkt nie tworzy “glutów” na brwiach, nie powoduje wypadania włosków. Makijaż brwi będzie dosłownie nie do ruszenia, jeśli wykonacie go np. farbką Aqua Brow z Makeup Forever + zastosujecie żel ze Sleeka. Uważam, że to naprawdę zgrany duecik nawet na ekstremalne sytuacje. Żel Sleek możecie zakupić TUTAJ klik. 
_________
Czy w Waszym makijażu brwi używacie takiego żelu? A może uważacie go za zupełnie zbędny produkt?
Przeczytaj także