Tangle Teezer Salon Elite Pink Fizz & Blue Blush: czy warto kupić taką szczotkę?
Picture of Daria

Daria

Autorka wpisu

Jakiś czas temu sama zastanawiałam się nad fenomenem szczotki jaką jest Tangle Teezer. Ciekawiło mnie  co w niej jest tak rewolucyjnego, że zbiera ogrom pozytywnych opinii. Szczotka powinna przede wszystkim dobrze rozczesywać włosy bez ich wyrywania i szarpania, jednak nie zawsze tak jest. Mam u siebie kilka szczotek z naturalnego i sztucznego włosia, które owszem, bardzo dobrze rozczesują włosy ale nie jest to najdelikatniejszy sposób. Przyznam szczerze, że przed poznaniem walorów Tangle Teezera, używałam tylko i wyłącznie grzebienia o dużym rozstawie zębów. Dzięki temu nie wyrywałam włosów ale też nie były do końca wyszczotkowane, elektryzowały się. Odkąd jestem w posiadaniu Tangle Teezera w wersji Elite (czyli tej większej) to widzę wyraźną różnicę w wyglądzie i stanie włosów. Jeśli jesteście ciekawe moich subiektywnych spostrzeżeń na temat tej szczotki, to zapraszam do dalszego czytania. 

Informacje podstawowe:  
Szczotka Tangle Teezer to rewolucyjne rozwiązanie w pielęgnacji włosów
i skóry głowy! Wynaleziona przez brytyjskiego fryzjera, którego
wieloletnie doświadczenie w pracy z włosami, skłoniło do poszukiwania
rozwiązania problemu dotyczącego prawie każdego – plączących się włosów! Tangle Teezer to najskuteczniejsza
i najdelikatniejsza szczotka jakiej kiedykolwiek używałaś! Innowacyjny
układ ząbków czeszących, wykonanych ze specjalnego tworzywa, o dwóch
długościach, zapewnia bezbolesne rozczesywanie włosów. Szczotka Tangle Teezer nadaje się do szbykiego
rozczesywania zarówno włosów mokrych jak i suchych. Nie ciągnie splątanych
pasm, nie wyrywa włosów, rozczesuje wyjątkowo delikatnie i bez żadnych
problemów – zapomnisz o problemie splątanych włosów już po pierwszym
użyciu. Dodaktowo używanie Tangle Teezer pomaga zamykać łuski
włosów, co skutkuje pięknym połyskiem, a także dyscyplinuje włosy, co
ułatwia układanie.

Zalety Tangle Teezer:

doskonale
rozczesuje nawet najbardziej splątane kosmyki włosówmasuje
skórę głowy, co świetnie wpływa na ukrwienie jej, a tym samym
wzmacnia cebulki włosów, nie
narusza struktury włosów, ergonomicznie
zaprojektowana świetnie leży w dłoni, a stroną czeszącą
dostosowuje się do kształtu głowy.

Rozczesywanie włosów
Przyznam, że początkowo nie wierzyłam, że jakaś szczotka będzie w stanie bez problemu i za jednym przeciągnięciem gładko rozczesać nawet bardzo splątane, długie włosy. Faktycznie Tangle Teezer radzi sobie świetnie z kołtunami, nie wyrywając i nie niszcząc włosów!
Masaż skóry głowy
Kolejny plus dla tej szczotki. Ząbki są na tyle długie, że nawet przy tak gęstych włosach, jak moje są w stanie świetnie dotrzeć do skóry głowy i ją przy okazji wymasować. Oczywiście o zaletach masażu skóry głowy nie muszę przypominać. To jeden z najlepszych sposobów na przyspieszenie wzrostu włosów.
Wygładzenie i nabłyszczenie włosów
To, że szczotka ma dosyć gęste i długie ząbki, które docierają do samej skóry głowy, ma z pewnością wpływ na nabłyszczenie naszych włosów. Myślę, że wydzielany przy skórze łój jest w ten sposób rozprowadzany na całej długości włosów i stanowi naturalne ich nabłyszczenie oraz wygładzenie. Jest to moje osobiste spostrzeżenie na ten temat, być może sama budowa szczotki i materiał, z którego jest skonstruowana ma także wymierny wpływ na poprawę stanu włosów. Odkąd regularnie szczotkuję (rano i wieczorem) włosy TT, to zauważyłam, że są o wiele gładsze i nie elektryzują się.
Dostępność i cena
Tangle Teezer jest dostępny w wersji Salon Elite i Compact. Ja posiadam model Elite, który jest podobno bardziej poręczny i lepiej leży w dłoni. Wersja Compact jest dużo mniejsza i nieco droższa. Szczotki Tangle Teezer w wielu wariantach kolorystycznych możecie zakupić na stronie internetowej TUTAJ w atrakcyjnych cenach. Zapraszam na www.topdrogeria.pl
Podsumowanie
W pełni podzielam ogrom pozytywnych opinii, jakie krążą w internecie na temat tej szczotki. Spełnia wybitnie swoje zadanie i zapewnia nam o wiele więcej. Jest to zakup, który poprawi stan naszych włosów i spowoduje, że będą rosły szybciej. Poza tym wygląda bardzo wdzięcznie i z pewnością będzie się świetnie prezentował na Waszej toaletce. Radzi sobie nawet z tak długimi i gęstymi włosami, jak moje.

Przypominam Wam też o konkursie, gdzie możecie wygrać swój własny Tangle Teezer!
Jakie jest Wasze zdanie na temat tej szczotki?
__________________________________________________
Zapraszam na mój Facebook i Instagram 
Przeczytaj także