PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI LAKIEREM HYBRYDOWYM SEMILAC HARD KROK PO KROKU. MANICURE W PASTELOWYM RÓŻU 056 PINK SMILE.
Picture of Daria

Daria

Autorka wpisu

Dziś krok po kroku pokażę Wam jak samodzielnie, w warunkach domowych, przedłużyć paznokcie przy użyciu lakieru hybrydowego Semilac Hard. Jest to lakier o właściwościach żelu miękkiego i nadaje się zarówno do lekkiego przedłużenia płytki paznokcia lub do jej utwardzenia. Muszę przyznać, że takie przedłużanie paznokci na szablonie jest naprawdę bardzo proste i każda z Was powinna sobie z tym poradzić. Jeśli zatem chciałybyście mieć trochę dłuższe paznokcie, marzycie o idealnie migdałowym kształcie płytki albo po prostu Wasza płytka jest ekstremalnie miękka i osłabiona, to zapraszam do dalszej części posta. Zobaczycie jak krok po kroku wykonałam swój manicure. 

CZEGO POTRZEBUJECIE?
__________
Do przedłużenia lub utwardzenia paznokci z użyciem Semilac Hard przyda się:
1. Cleaner (klik tutaj)
2. Baza (klik tutaj)
3. Top (klik tutaj)
4. Semilac Hard (klik tutaj)
5. Blok polerski (klik tutaj)
6. Pilnik (klik tutaj)
7. Patyczek (dostępne na Allegro)
8. Waciki kosmetyczne lub płatki bezpyłowe (dostępne na Allegro)
9. Lampa do utwardzania lakieru np. 36W (dostępna na Allegro)
10. Szablony (dostępne na Allegro)
11. Opcjonalnie kolorowy lakier, ja użyłam Semilac 056 Pink Smile (klik tutaj)
PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI LAKIEREM HYBRYDOWYM SEMILAC HARD
__________
Kiedy pierwszy raz usłyszałam o tym produkcie pomyślałam, że to świetna opcja w przypadku “awarii” paznokcia, kiedy w najmniej oczekiwanym momencie ulega złamaniu rujnując cały manicure. Wtedy szybko można to naprawić bez konieczności skracania wszystkich paznokci do równej długości. Wystarczy nałożyć szablon i delikatnie przedłużyć paznokieć do odpowiedniej długości. Jednak już po pierwszym użyciu Semilac Hard okazało się, że nie tylko świetnie przedłuża paznokcie, ale też można nim ładnie wymodelować płytkę. Kiedy przechodzimy z całkowicie kwadratowych paznokci na migdały i odwrotnie, to wtedy Semilac Hard pozwoli nam łatwo uzyskać pożądany kształt. Lakier mocno utwardza płytkę, więc jeśli wcześniej nie mogłyście nosić standardowych hybryd, to z podkładem w postaci Semilac Hard na pewno się to uda. Mamy zatem produkt, za pomocą którego w łatwy sposób osiągniemy pożądany kształt, długość i twardość paznokci. Zapraszam na tutorial.
KROK 1    
Cały proces pokażę Wam na przykładzie paznokcia, który ostatnio mi się złamał. Przedłużałam go w największym stopniu, a resztę już tylko o 1-2 mm, aby bardziej uwydatnić migdałowy kształt. Zaczynam od tego, że piłuję krawędzie paznokcia tak, by były gładkie, bez żadnych ostrych zakończeń. 
KROK 2
Następnie delikatnie matowię płytkę blokiem polerskim czyli kilka razy przejeżdżam nim po powierzchni paznokcia. Chodzi o to aby wszystkie nierówności zostały wygładzone, co pozwoli na maksymalne przedłużenie trwałości całego manicure. Nie trzeba piłować płytki zbyt mocno, wystarczy kilka ruchów blokiem polerskim. 
KROK 3    
Nasączam płatek kosmetyczny Nail Cleanerem i odtłuszczam płytkę. Najlepiej zaopatrzyć się w waciki bezpyłowe, które nie pozostawiają włosków. Niestety moje płatki bardzo się “lenią”i włókna potrafią zmieszać się z lakierem, co psuje ostateczny efekt. 
KROK 4
Nakładam bazę (Semilac Base) i wkładam pod lampę 36W na 2 minuty. 
KROK 5    
Zakładam szablon do przedłużania paznokci. Są to takie samoprzylepne papierki, które można wykorzystać do robienia paznokci akrylowych, żelowych jak i hybrydowych, z użyciem Semilac Hard. Ważne, aby dobrze umieścić szablon tuż pod płytką, aby nie było “uskoków” między paznokciem, a szablonem. 
KROK 6
Najpierw nanoszę cieniutką warstwę Semilac Hard na całą płytkę paznokcia, a następnie “wyjeżdżam”  tym produktem na szablon. Maksymalnie można przedłużyć paznokcie o kilka mm, natomiast ja nałożyłam tego produktu trochę dalej, bo i tak później będę opiłowywać nadmiar. Pamiętajcie, aby aplikować naprawdę cieniutkie warstwy Semilac Hard, ponieważ produkt potrafi się rozlewać i tworzyć nieestetyczne wybrzuszenia. Co prawda można to później skorygować poprzez piłowanie ale po co dokładać sobie więcej pracy. Ja za pierwszym razem nanosiłam o wiele więcej tego lakieru i nie było to wcale najlepsze rozwiązanie – paznokcie na bokach były grubsze i szersze, co deformowało płytkę. Po przedłużeniu paznokcia wkładam całość pod lampę 36W na 2 minuty. 
KROK 7    
Przy użyciu patyczka delikatnie naciskam na szablon, który powinien z łatwością odkleić się od paznokcia. Zdejmuję szablon. 
KROK 8
Przecieram paznokieć Nail Cleanerem, aby pozbyć się lepiej warstwy i piłuję go na pożądany, migdałowy kształt. Możecie również piłować po powierzchni płytki, jeśli zauważycie jakieś wybrzuszenia i nierówności. Użyłam pilnika 100/180. Jeśli paznokieć wyda się Wam zbyt cieniutki, to możecie nałożyć drugą warstwę Semilac Hard i utwardzić w lampie 2 minuty. Mi w zupełności wystarcza jedna warstwa, która dobrze trzyma się płytki.
KROK 9    
I tak przedłużyłam płytkę o kilka mm za pomocą Semilac Hard. Jak widzicie jest to bardzo łatwe i nie wymaga wybitnych umiejętności. 
KROK 10
Na przedłużonym paznokciu robię standardowy manicure hybrydowy z użyciem koloru Semilac Pink Smile 056. Nie nakładam już bazy, a od razu aplikuję lakier kolorowy (utwardzam w lampie 2 min.),  następnie druga warstwa lakieru (utwardzam w lampie 2 min.) i na koniec Top (utwardzam w lampie 2 min.) Przecieram całość Nail Cleanerem, aby pozbyć się lepiej warstwy i manicure jest gotowy! Jak zrobić standardowe hybrydy bez przedłużania krok po kroku pokazywałam TUTAJ klik. 
Łatwe, prawda? Dajcie znać czy już miałyście okazję wypróbować Semilac Hard i jakie są Wasze doświadczenia. Napiszcie mi też czy lakiery hybrydowe przypadły Wam do gustu, a może dopiero zamierzacie w nie zainwestować? Dla mnie Semilac to zdecydowany “must have”!
Więcej kolorów Semilac na moich paznokciach zobaczycie w zakładce “Manicure” TUTAJ klik. 
***
Zapraszam Was do obserwowania mojego konta na INSTAGRAMIE @kosmetycznahedonistka, gdzie często pojawiają się nowe stylizacje z użyciem lakierów Semilac.
Przeczytaj także