PRECYZYJNE WZORKI NA PAZNOKCIACH? RAPIDOGRAF RYSTOR 0.18 CZYLI PISAK KREŚLARSKI NIE TYLKO DLA ARCHITEKTÓW + SEMILAC LACE NAILS FRENCH MANICURE.
Picture of Daria

Daria

Autorka wpisu

Koronkowe, precyzyjne i delikatne wzorki na paznokciach nadają im wyjątkowego uroku. Do ich wykonania możemy użyć pędzelków, sond, patyczków lub nawet wykałaczek. Jak to mówią “potrzeba matką wynalazków” i ja również przeszłam przez te wszystkie metody, dzięki którym chciałam uzyskać ładny, czysty wzorek na płytce paznokcia. Kiedy tylko natrafiłam w sieci na rapidograf, to od razu postanowiłam go zamówić. Okazuje się, że jest to przyrząd, który będzie pomocny nie tylko przy opisywaniu rysunku technicznego ale również przy zdobieniu paznokci! Jak to wygląda w praktyce? Jeśli jesteście ciekawe, to zapraszam do czytania dalej.

RAPIDOGRAF RYSTOR – GRUBOŚĆ 0.18 mm
____________
Rapidograf to nic innego jak pisak kreślarski z bardzo precyzyjną końcówką. Pisak ma w środku zbiorniczek do którego wlewa się tusz w wybranym kolorze i od razu możemy wykonywać najróżniejsze wzorki na brystolu, papierze czy właśnie na paznokciach. Grubość mojego pisaka to 0.18mm i jak widzicie można nim namalować bardzo precyzyjne linie. Teraz, kiedy miałabym decydować się na zakup takiego przyrządu, to wybrałabym nieco grubszą końcówkę, ponieważ poprawianie linii może być problematyczne, a ja preferuję bardziej wyrazisty wzór. Generalnie obsługa takiego pisaka jest banalnie prosta, ale wymaga lekkiej wprawy, której nabierzemy znacznie szybciej, niż przyzwyczajając się do malowania np. pędzelkiem. Dzięki temu, że przyrząd jest w formie długopisu znacznie łatwiej opanować pewność ruchu, a co za tym idzie – wzorki wychodzą ładniej. Jak na pierwszy raz z takim gadżetem i jak na moją raczej średnią zdolność do zdobień, to wyszło mi całkiem nieźle. Myślę, że za jakiś czas postaram się wykonać bardziej zaawansowane zdobienie, może w odcieniu czarnym, bo zakupiłam od razu dwa kolory tuszu. Efekty zobaczycie na moim Instagramie. 
Rapidograf przychodzi do nas w praktycznym opakowaniu, które chroni go przed uszkodzeniem. Należy pamiętać, aby po każdym użyciu takiego pisaka dokładnie go wyczyścić według załączonej instrukcji. W przeciwnym razie tusz w środku może zaschnąć i zatkać dyszę, co uniemożliwi późniejsze korzystanie z takiego przyrządu. Pisak będzie przerywał lub całkowicie przestanie działać. Z informacji, które odnalazłam w sieci wynika, że odratowanie takiego pisaka może być trudne, a nawet niemożliwe. 
JAK WYKONYWAĆ WZORKI RAPIDOGRAFEM? MOJE RADY. 
____________
Jestem już po kilkunastu użyciach takiego pisaka i mam parę przemyśleń odnośnie wykonywania wzorów. 
1. Zanim zaczniemy malować wzorek rapidografem należy dokładnie zmatowić płytkę paznokcia np. blokiem polerskim. Paznokieć nie może być śliski, ponieważ nie każdy tusz będzie się na nim trzymał. Tusz powinien od razu zaschnąć i nie rozmazywać się nawet przy dotknięciu. 
2. Przy rysowaniu linii najlepiej używać minimalnego nacisku na płytkę paznokcia, ponieważ ostra końcówka może wgłębiać się w lakier, przez co wzór wyjdzie krzywy i mało precyzyjny. Przez to możemy też zakrzywić końcówkę lub zatkać dyszę. 
3. Najlepiej wypracować sobie ruch, który pozwoli na poprowadzenie linii za jednym pociągnięciem, ponieważ późniejsze poprawianie wzoru może skończyć się powstaniem większych niedoskonałości. 
4. Jeśli wzór będzie niedoskonały, to bez problemu można usunąć tusz wacikiem nasączonym Cleanerem z Semilac i zacząć malowanie od nowa.  
5. Grubość mojego rapidografu to 0,18 mm i wykonuję nim naprawdę subtelny, cieniutki wzór. Chcąc poprawić taką linię lub zamalować większy obszar na paznokciu wygląda to mało estetycznie. Dlatego jeśli macie ochotę na grubsze wzorki, to radziłabym wybrać końcówkę o grubości 0,25 mm lub 0,50 mm. 
6. Tak jak wspomniałam wcześniej – trzeba pamiętać o dokładnym czyszczeniu rapidografu, jeśli chcemy cieszyć się nim przez dłuższy czas. Dostępne są też specjalne płyny do usuwania resztek tuszu z pisaka. 
WZORKI RAPIDOGRAFEM NA HYBRYDZIE SEMILAC KROK PO KROKU
____________
1. Po wykonaniu manicure matowimy płytkę, aby pozbyć się wierzchniej warstwy Top-u. Chodzi o to, aby paznokieć nie był śliski, a tusz z rapidografu miał szansę dobrze wniknąć w płytkę. 
2. Wlewamy tusz do zbiorniczka rapidografu wg. załączonej instrukcji. Mój tusz jest konkretnie przeznaczony do pisaków kreślarskich. 
3. Zaczynamy wykonywać wzorek. Pamiętajcie o moich radach, które wymieniłam wyżej. 
4. Nanosimy TOP na gotowy paznokieć ze wzorkiem. Utwardzamy w lampie UV.
5. Przemywamy paznokieć Cleanerem. Tym samym preparatem można również usunąć wzorek, który nam nie wyszedł (oczywiście jeszcze przez naniesieniem Top-u, który po włożeniu pod lampę utrwala wszystko na Amen). 
SEMILAC FRENCH MANICURE 
____________
Paznokcie zostały przedłużone preparatem Hard Milk. Białą końcówkę wykonałam za pomocą lakieru Semilac 00 Strong White. Hard Milk ma bardzo przyjemny, mleczny kolor, którego nie znajdziemy w identycznym odcieniu w lakierach Semilac. Myślę, że to genialny kolor na śluby i inne uroczystości, ale też na co dzień. Prezentuje się bardzo subtelnie i naturalnie oraz nie jest nachalny. Wszystkie kolory lakierów oraz wspomniany Hard Milk możecie zakupić TUTAJ klik. 
Jak przedłużyć paznokcie przeźroczystym HARD-em opisywałam krok po kroku TUTAJ klik. Z mlecznym postępuję tak samo, choć jest nieco bardziej gęsty, przez co paradoksalnie szybciej rozlewa się po szablonie. Jednak dla bardziej wprawionych dłoni nie będzie to problemem. Efekt końcowy wynagradza wszelkie trudności, poza tym czas pracy jest skrócony – nie musimy już nanosić żadnego koloru na płytkę tak, jak w przypadku przeźroczystego HARD-a.  
Jeśli nie chcecie przedłużać paznokci HARDEM, to zwykły manicure hybrydowy krok po kroku pokazywałam TUTAJ klik. 
Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z używania rapidografu. Dla osoby, która po prostu lubi eksperymentować z paznokciami, to kolejny, ciekawy gadżet i nowy sposób na zdobienie. Cała łatwość posługiwania się tym przyrządem polega na tym, że tusz natychmiastowo zasycha i nie rozlewa się. Samo trzymanie rapidografu jest pewniejsze, niż w przypadku pędzelka. Myślę, że w przyszłości zdecyduję się na stylograf, który jest wprawdzie trochę droższy, ale za jego pomocą można wykonać wzór podobny do efektu pędzelka. Rapidograf i dwa tusze: biały oraz czarny zakupiłam na Allegro.

______________

Miałyście już styczność z rapidografem? A może bardziej preferujecie stylograf? Jakie są Wasze ulubione akcesoria do malowania wzorków? 


Zapraszam do śledzenia mojego Instagramu TUTAJ KLIK 
Przeczytaj także

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Kochane, który to już rok spotykamy się tutaj i składamy sobie świąteczne życzenia? Nie mogę uwierzyć, że czas płynie tak szybko i to moje małe

Czytaj dalej »