PIERWSZA RZECZ, KTÓRĄ POWINNAŚ ZROBIĆ, JEŚLI TWOJE WŁOSY WYPADAJĄ I JAK DZIAŁAĆ DALEJ…
Picture of Daria

Daria

Autorka wpisu

Kiedy nasze włosy zaczynają wypadać, to zazwyczaj pierwszą rzeczą, której zaczynamy używać jest wcierka. Niektóre z Was sięgają też po lecznicze szampony, odżywki, lotiony. Są osoby, które podchodzą do tematu bardziej dogłębnie i odwiedzają lekarza, robią badania, zmieniają dietę itp. Okazuje się, że pierwszą pomocą, jakiej powinnyśmy udzielić naszej czuprynie jest…

…podcięcie włosów! Okazuje się, że cebulka włosa w danym stadium swojego życia może “udźwignąć” tylko określony ciężar. Jak wiadomo – im włos jest dłuższy, tym cięższy i kiedy nasze cebulki są z jakiegoś powodu osłabione, to wypadają z mieszka włosowego pod ciężarem włosa. Najlepszą, pierwszą pomocą będzie lekkie skrócenie włosów i nie chodzi o jakieś drastyczne cięcie – wystarczy dosłownie 5 cm. Od razu zauważymy, że włosy są bardziej odbite od nasady, a fryzura nabierze objętości. Ja ostatnio dosyć mocno podcięłam swoje włosy właśnie z uwagi na ich wzmożone wypadanie. To zawsze bardzo im pomaga.
Poza tym nawet niewielkie, ale “świeże” pocięcie włosów sprawi, że będą wydawały się bardziej gęste i mięsiste. Ostatnio zdałam sobie sprawę z tego, że nigdy nie zwróciłam Waszej uwagi na to jak wielką moc ma podcinanie włosów. To pierwsza rzecz, jaką powinnyśmy zrobić, jeśli zauważymy nadmierne wypadanie. 
O spinkach do włosów, które kupiłam przez internet wspominałam na moim InstaStories. Zerknijcie do wyróżnionych relacji z etykietą “Hair”. 
JAKIE NOŻYCZKI WYBRAĆ? 
Jakich nożyczek używam? Lepiej ciąć na sucho czy na mokro? Czym są “białe kulki” na włosach i co to jest podcinanie etapowe? Odsyłam do tego wpisu (tutaj klik), gdzie znajdziecie wiele przydatnych informacji na temat podcinania włosów. 

PODCIĘŁAM WŁOSY… I CO DALEJ?
→ Jeśli pocięcie macie już za sobą, to czas na wcierkę czyli produkt, który będziecie wcierać w skórę głowy i odżywiać cebulki. Jakie wcierki na zahamowanie wypadania i zagęszczenie włosów polecam? Koniecznie odwiedźcie ten oto wpis (tutaj klik). To też ostatni dzwonek, by zacząć używać wcierki z kropli żołądkowych, o której pisałam tutaj klik. 
→ Lubicie wcierki naturalne, skomponowane z ziół? Oto kilka moich sprawdzonych przepisów (tutaj klik), które warto wykorzystać, jeśli chcecie zagęścić włosy i zatrzymać ich wypadanie. To też bardzo fajne, tanie sposoby na wcierki.
→ Warto zadbać też o włosy na całej ich długości. Tutaj klik przygotowałam plan ratunkowy dla suchych i zniszczonych włosów, który pomógł już tysiącom osób.
→ Koniecznie sprawdźcie też jakie są przyczyny wypadania włosów i jak ja poradziłam sobie z największym wypadaniem w moim życiu tutaj klik.

Kochane, mam nadzieję, że dzięki powyższym informacjom będziecie w stanie uratować swoje włosy lub sprawić, że będą bardziej gęste. Pamiętajcie, że na skórze głowy znajdują się tak zwane “uśpione cebulki” i trzeba im po prostu dać pewien bodziec do produkcji włosa. 
_____________________________
Wpadnijcie też na mój


Przeczytaj także