Pędzle ZOEVA Eye Set czyli zestaw 7 pędzli do makijażu oczu + porównanie z Hakuro.
Picture of Daria

Daria

Autorka wpisu

Jestem kolekcjonerką pędzli. Uwielbiam na nie patrzeć, dotykać ich, porównywać z innymi. Mam już nawet całkiem pokaźną kolekcję ale wciąż wypatruję nowości, które mogłabym przetestować. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczką zestawu pędzli ZOEVA. Jest to komplet 7 pędzli, które swoją miękkością nie mają sobie równych. Pędzlami z tego zestawu jesteśmy w stanie zrobić cały makijaż oka. Jeśli jesteście ciekawe porównania tych pędzli z ich odpowiednikami Hakuro – zapraszam do dalszej części posta.

ZOEVA 317 Wing Liner
Jest to pędzel do kresek, którego używam do podkreślania brwi. Sam pędzel jest nieco cieńszy niż Hakuro H85, więc jestem w stanie w bardziej precyzyjny sposób wypełnić luki w brwiach i dorysować ich ewentualny kształt. Włosie jest zbite i gęste. Lubię go za precyzję i za to, że jego trzonek jest troszkę krótszy, niż Hakuro, więc lepiej się nim pracuje przed lusterkiem.
ZOEVA 227 Soft Definer
To puchaty i gęsty pędzel, którym w bardzo delikatny sposób podkreślimy załamanie powieki ale również rozetrzemy cień. Pędzel jest znacznie bardziej miękki, niż Hakuro H79 i możemy nim stworzyć bardzo ładną mgiełkę koloru.
ZOEVA 234 Smoky Shader
Jest to pędzelek języczkowy, który ma średnio-gęste włosie, a służy do nakładania cienia na powiekę i lekkiego roztarcia. Hakuro H70 jest znacznie większy i bardziej zbity, przez co praca z nim może być bardziej uciążliwa, mniej precyzyjna. Smoky Shader od Zoeva jest giętki i bardzo miękko, dzięki czemu możemy uzyskać ładne przejścia kolorów sąsiadujących ze sobą cieni. 
ZOEVA 228 Crease
Pędzel do rozcierania ale też tworzenia załamania powieki. Jego czubek jest o wiele bardziej precyzyjny, niż Hakuro H77, który przypomina raczej kulę. Bardzo ładnie blenduje cienie, jest miękki i puchaty. Spotkałam się z opiniami, że Hakuro H77 drapie w powiekę. Osobiście nic takiego nie zauważyłam, jednak jeśli miałabym porównać miękkość tych obu pędzli, to Zoeva 228 Crease jest o wiele bardziej miękki i przyjemny.

ZOEVA 230 Pencil
Pędzel do precyzyjnego zaznaczania kącików oczu i precyzyjnej aplikacji cieni. Jest troszkę mniejszy niż Hakuro H78, jednak bardziej ostro zakończony. Świetnie sprawdza się przy nakładaniu cienia w kącikach i przy linii rzęs lub pod łukiem brwiowym.
ZOEVA 315 Fine Liner
Tego osobnika nie mam z czym porównać, bo  jest to mój pierwszy pędzel do eyelinera. Wcześniej robiłam kreski pędzelkami dołączonymi do eyelinerów, ale w ogóle jestem zwolenniczką eyelinera w pisaku. Ten pędzelek świetnie nadaje się do produktów żelowych, gęstych. Za jego pomocą narysujemy naprawdę bardzo cienką kreskę. Jego zakrzywiony kształt znacznie ułatwia pracę i jeśli macie problem z robieniem prostej, precyzyjnej kreski, to polecam wypróbować właśnie taki zakrzywiony model pędzla. 
ZOEVA 231 Petit Crease
Ten pędzel świetnie sprawdzi się do przyciemniania zewnętrznego kącika oka i delikatnego, precyzyjnego roztarcia cienia. Ma dosyć długie włosie, zbite, gęste i nadzwyczaj miękkie. Również nie miałam w swojej kolekcji pędzla o zbliżonym kształcie. 
Zoeva ma w swojej ofercie również płyn do mycia pędzli i chciałam Wam zademonstrować jak łatwo wyczyścić pędzel z cienia używając właśnie tego produktu. Wystarczy jedno psiknięcie i wytarcie pędzla o wacik kosmetyczny, a cały cień zostaje usunięty. Jeśli jesteście wizażystkami, to taki płyn na pewno świetnie się Wam sprawdzi. Pachnie bardzo przyjemnie. Nadaje się do pędzli z naturalnego włosia. Możecie go kupić TUTAJ.
Podsumowując, pędzle Zoeva są naprawdę świetne jakościowo i praca nimi jest niezwykle łatwa. Dużym plusem jest ich  miękkość i giętkość. Włosie nie wypada i po umyciu nie odkształca się. Bardzo podobają mi się ich krótsze trzonki oraz to, że są lekko nabłyszczane, a nie matowe (jak np. Hakuro), więc nie widać na nich śladów od podkładu czy cienia. Zestaw przychodzi do nas w wygodnym, zasuwanym opakowaniu. Jestem bardzo ciekawa innych pędzli z oferty Zoeva, szczególnie tych do twarzy, czy też zestawów na pasie.  Firma ma naprawdę bogatą ofertę w zakresie pędzli, więc z pewnością wybierzecie coś dla siebie. Jeśli zatem chcecie zainwestować w bardzo dobre jakościowo pędzle do makijażu, to zachęcam, na pewno będziecie zadowolone. Zestaw, który omawiałam, możecie kupić TUTAJ.
Co myślicie o takim zestawie?
Pozdrawiam,
D. 
______________________________________________________
Zapraszam na mój INSTAGRAM & FACEBOOK!
Przeczytaj także