MÓJ ULUBIONY SPOSÓB NA LUŹNE, NATURALNE FALE A LA “BEACH WAVES” BEZ UŻYCIA CIEPŁA LOKÓWKI. FALE NA PAPILOTY Z GĄBKI KROK PO KROKU. JAK MAKSYMALNIE PRZEDŁUŻYĆ TRWAŁOŚĆ LOKÓW?
Daria

Daria

Autorka wpisu

Dziś pokażę Wam mój sposób na luźne, codzienne fale bez użycia lokówki czy wałków termicznych. Lubię, kiedy moje włosy są naturalnie pofalowane, bo to zapewnia całej fryzurze jakiś konkretny kształt, a poza tym fale dodają ekstra objętości. Niestety nie używam lokówki i wolę trzymać się z dala od wszelkiej agresywnej stylizacji na ciepło, choć w wyjątkowych przypadkach dopuszczam taką możliwość. Na co dzień jednak zdecydowanie wolę fale i loki, które uzyskuję w bezpieczny dla kondycji włosów sposób. Jeśli jesteście ciekawe jak krok po kroku zrobić takie luźne fale, to zapraszam do czytania dalej. 

SPOSÓB NA LOKI I FALE
__________
Wychodzę z założenia, że lepiej nie mieć w domu lokówki czy prostownicy, żeby nie kusiło. Pewnie, gdybym miała tego typu zabawki pod  ręką, to nie raz byłyby w użyciu, bo to szybsza i łatwiejsza metoda na skręt. Poza tym taka stylizacja na ciepło daje trwalszy efekt. Staram się jednak maksymalnie dbać o włosy, więc przetestowałam już wiele sposobów na loki i fale bez użycia ciepła. Moją ulubioną metodą jest kręcenie włosów na papiloty z gąbki i dziś pokażę Wam krok po kroku jak to dokładnie robię. Zaczynamy!
KROK 1
Dokładnie rozczesane pasmo włosów zaczynam nawijać na papilot z gąbki. Nawijam pasmo zaczynając od jego górnej części. 
KROK 2
Owijam włosy wokół papilota spiralnie. Wtedy uzyskamy fale, a nie loki. 
KROK 3
Mocno zaciskam brzegi papilota. Samą wystającą końcówkę włosów możecie przypiąć do głowy wsuwką, żeby podczas snu nic się nie rozluźniło. 
KROK 4
Do wykonania moich fal zazwyczaj używam 5 wałków z gąbki, w dużym rozmiarze. Te, które kupicie np. w Rossmannie są znacznie mniejsze i dzięki nim uzyskacie znacznie drobniejsze fale. Papiloty w dużym rozmiarze kupicie np. na Allegro. Dwa papiloty umieściłam na samym dole głowy, dwa po bokach i jeden na grzywce. Możecie jeszcze dodatkowo po nawinięciu włosów spryskać całość delikatnie lakierem utrwalającym. Zwykle idę w takich papilotach spać i dopiero rano je usuwam ale czasem wystarczą mi 3-4 godziny w ciągu dnia, aby fale były gotowe. 
KROK 5
Po usunięciu papilotów rozczesuję każde pasmo delikatnie Tangle Teezerem oraz wgniatam trochę olejku Mythic Oil, aby fale były bardziej błyszczące. 
KROK 6
Robię przedziałek z boku głowy i spryskuję całość lakierem (Taft zielony). 
JAK MAKSYMALNIE PRZEDŁUŻYĆ TRWAŁOŚĆ FAL I LOKÓW? OTO KILKA MOICH RAD:
__________
1. Przed użyciem papilotów myję dokładnie włosy i nakładam odżywkę emolientową, na bazie olejków. Jeśli nałożycie odżywkę z keratyną lub proteinami mlecznymi, to wtedy włosy będą mniej podatne na kręcenie i będą się szybciej prostować oraz sztywnieć. 
2. Suszę włosy bardzo dokładnie. Nie mogą być ani trochę wilgotne, bo wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że nie wyschną do końca na papilocie i wtedy po jego usunięciu automatycznie się wyprostują. 
3. Na całkowicie suche włosy nakładam trochę olejku Mythic Oil, a następnie wgniatam w każde pasemko piankę zieloną Taft ale nie za dużo, aby nie obciążyć włosów. 
4. Zaczynam nawijać włosy na papiloty, dokładnie rozczesując i wygładzając każde pasmo. Staram się zaplatać bardzo ciasno. 
5. Po usunięciu papilotów każde pasmo spryskuję lakierem ale również w rozsądnej dawce. Nie chcę, aby włosy były posklejane, a zbyt duża ilość lakieru może nawet spowodować, że fale rozprostują się szybciej. 
Podsumowując, lubię metody bez użycia ciepła, bo wiem, że nie niszczę włosów i mogę otrzymać równie ładny skręt.  Dzięki papilotom z gąbki uzyskacie zarówno loki, jak i fale, a to wszystko zależy od metody nawijania włosów. Możecie użyć też większej ilości papilotów lub tych mniejszych rozmiarów dostępnych w Rossmannie. Wtedy efekt będzie zupełnie inny. Ja najbardziej lubię tego typu niedbałe, luźne fale, które najlepiej wyglądają po 2-3 godzinach od usunięcia papilotów. Dużym plusem takich papilotów jest to, że śpi się w nich wygodnie (najwygodniej spośród wszystkich metod kręcenia na noc, bez użycia ciepła).  
Dajcie znać jakie są Wasze ulubione metody kręcenia włosów. Może zdradzicie mi swoje patenty na trwałe loki i fale? 

WIĘCEJ O MOICH WŁOSACH  PRZECZYTACIE TUTAJ KLIK.


Przeczytaj także