MIRROR NAILS CZYLI LUSTRZANE PAZNOKCIE KROK PO KROKU I INNE EFEKTY OD PROVOCATER | NEON STARDUST, SEQUIN, OPAL.
Picture of Daria

Daria

Autorka wpisu

Lakiery hybrydowe prócz swojej trwałości mają jeszcze jeden plus – można nakładać na nie “magiczne” pyłki, które każdy kolor zmieniają w istne cudo. I w dzisiejszym wpisie pokażę Wam jak krok po kroku zrobić tak modne w tym sezonie lustrzane paznokcie oraz kilka innych efektów, które proponuje marka Provocater. 

Efekt lustra na paznokciach jest niesamowicie efektowny i zaskakujący. Nie jest to perła, ani zwykły, metaliczny manicure. Lustrzane paznokcie przykuwają uwagę wszystkich i za każdym razem, kiedy decyduję się na tego typu mani, to dostaję mnóstwo pytań co to właściwie jest. Wszystko za sprawą jednego pyłku o nazwie Metal Glass od Provocater. Nakładając go na różne kolory lakierów uzyskacie inny efekt, ale gwarantuję Wam, że każdy Was zaskoczy. W dalszej części pokażę jak krok po kroku prawidłowo zrobić lustrzane paznokcie. Dokładnie się przypatrzcie, bo zmieniając kolejność nakładania, zamiast efektu lustra uzyskacie jedynie brokat. Zaczynamy!

CZEGO POTRZEBUJESZ DO WYKONANIA LUSTRZANYCH PAZNOKCI?
_______
Bloczek polerski (klik), pilnik 100/180 (klik
Odtłuszczacz Cleaner Provocater (klik
waciki bezpyłowe (klik)
Baza Provocater (klik)
Lakier hybrydowy w dowolnym kolorze (u mnie Provocater 41 Pink Whisper klik)
Top No Wipe Provocater (klik)
Efekt Metal Glass  Provocater (klik
Miękki pędzelek
Lampa UV/LED (klik)
KROK 1
Przygotowuję paznokieć do standardowej stylizacji pod lakier hybrydowy czyli wycinam skórki, piłuję i poleruję bloczkiem, a następnie odtłuszczam Cleanerem. Powierzchnia paznokcia powinna być idealnie równa, bez żadnych zadziorków i wybrzuszeń, ponieważ efekt lustra uwydatni wszelkie niedoskonałości. Nakładam bazę i utwardzam w lampie. Następnie dwie warstwy lakieru hybrydowego 41 Pink Whisper od Provocater i każdą utwardzam osobno w lampie.

KROK 2
Nakładam Top No Wipe i utwardzam pod lampą. Musi to być Top bez warstwy dyspersyjnej czyli taki, który nie klei się po wyjęciu spod lampy. Jeśli nałożycie Metal Glass na zwykły Top, to uzyskacie jedynie brokatowy efekt, a nie lustro. 

KROK 3
Po utwardzeniu Top-u zaczynam nanosić pyłek o nazwie Metal Glass od Provocater. Wysypuję trochę z pudełeczka trzymając paznokieć nad wieczkiem i pokrywam dokładnie całą płytkę. 
KROK 4
Delikatnie wcieram pyłek paznokciem okrężnymi ruchami, a resztę pyłku zdmuchuję.

KROK 5
Wszelkie pozostałości pyłku, które utkwiły w szczelinach wymiatam delikatnym pędzelkiem. Pamiętajcie, że do momentu nałożenia Top-u na efekt lustra jeszcze wszystko można poprawić. Jeśli ocenicie, że Metal Glass nie jest zaaplikowany równo, to można go jeszcze usunąć za pomocą Cleanera. 

KROK 6
Nanoszę ostatnią warstwę Top-u No Wipe i utwardzam pod lampą. Należy pamiętać o dokładnym naniesieniu Top-u, uwzględniając boki paznokcia. I gotowe! 
Prócz efektu Metal Glass w ofercie marki Provocater znajdziecie mnóstwo innych pyłków, za pomocą których można wyczarować na paznokciach prawdziwe cuda. Muszę przyznać, że jestem typową sroką i gustuję w takich błyskotkach. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że dany pyłek nałożony na różne kolory lakieru da zupełnie inny efekt końcowy. 
Bardzo ciekawą propozycją na lato są pyłki Neon Stardust (trzy pierwsze od lewej). Dodają każdej stylizacji soczystości i niesamowicie podbijają opaleniznę dłoni. Można zaaplikować je na cały paznokieć lub tylko na niewielką część. Moje propozycje stylizacji z udziałem Neon Stardust zobaczycie w dalszej części dzisiejszego wpisu. 
2. Coctail Berry + Metal Glass
4. Blue Lagoon + Stardust 2 nałożony jedynie na końcówkę płytki
5. Coctail Berry + Neon Stardust 1 nałożony jedynie na końcówkę płytki
6. Fun Coral + Stardust 3 nałożony jedynie na końcówkę płytki
7. Pink Whisper + Metal Glass nałożony jedynie na końcówkę płytki
Lustrzane paznokcie to mój ulubiony trend w zdobieniu. Lubię go na wszystkich paznokciach, ale też jako akcent w stylizacji. Wszystkie pokazane efekty oraz lakiery hybrydowe zakupicie na stronie internetowej www.provocater.pl
Dziewczyny, dajcie znać czy macie ochotę na lustrzane paznokcie lub inne błyskotki, które można wykonać pyłkami! Jeśli są jakieś pytania, to służę pomocą 🙂

_______________________
Snap ? hedonistkaaa

Przeczytaj także