MANICURE HYBRYDOWY SEMILAC KROK PO KROKU.
Daria

Daria

Autorka wpisu

Dziś pokażę Wam jak wykonuję manicure hybrydowy. Jest to metoda, dzięki której uzyskujemy dużą trwałość lakieru na paznokciach, intensywny połysk i wzmocnienie płytki. Jeśli macie problem z odpryskami lakieru, łamliwością paznokci, a połysk nigdy nie jest tak “mokry” jakbyście sobie tego życzyły – koniecznie musicie wypróbować na sobie tą metodę. Zapraszam do śledzenia krok po kroku jak wykonać manicure hybrydowy.

CZEGO POTRZEBUJECIE?
  • lampy UV 
  • bloku polerskiego do zmatowienia płytki 
  • odtłuszczacza
  • bazy 
  • wybranego koloru lakieru hybrydowego 
  • topu 
  • wacików kosmetycznych lub bezpyłowych


KROK 1 

Pierwszym krokiem jest zmatowienie płytki czyli delikatne wypolerowanie blokiem polerskim wierzchniej warstwy każdego paznokcia, a następnie przetarcie odtłuszczaczem. Jest to krok, który pozwoli na zwiększenie trwałości całego manicure. 


KROK 2

Teraz każdy paznokieć dokładnie pokrywamy bazą (base) i wkładamy rękę pod lampę UV  na 10 sekund. Ważne jest, aby pomalować każdy zakamarek bardzo dokładnie, pamiętając również o brzegach. 


KROK 3

Następnie malujemy paznokcie wybranym przez nas kolorem (w moim przypadku jest to czerwień Semilac 026 my Love) i  wkładamy pod lampę, tym razem na 120 sekund. Jeśli jedna warstwa nie będzie nam odpowiadać, to możemy nałożyć drugą i znów utwardzić paznokcie pod lampą przez kolejne 120 sekund. Moja lampa ma funkcję automatycznego wygaszania po upływie 120 sekund, więc jest to duże udogodnienie. 


KROK 4

Aby paznokcie były pięknie lśniące, to musimy zabezpieczyć lakier TOP-em, który utwardzamy pod lampą również przez 120 sekund. Są również w sprzedaży topy matowe. Ostatnim krokiem jest przetarcie każdego palca odtłuszczaczem. Mój pachnie cudownie mango! W tym momencie nasze paznokcie są już całkowicie suche, utwardzone i gotowe do pracy. 


Lakier, który widzicie na zdjęciu to Semilac 026 MY LOVE. Jest to przepiękna czerwień z delikatnymi drobinkami. Kolor jest bardzo intensywny, połyskujący i klasyczny. Najważniejsze jest to, że paznokcie wytrzymują bez żadnego odprysku przez 2 tygodnie i są utwardzone, a połysk jest niesamowity!


To już delikatniejsza wersja manicure hybrydowego. Użyłam lakieru Semilac 053 French Pink Milk który jest półtransparentny. Będzie idealny do pracy lub do szkoły, jednak dla mnie jest zbyt przeźroczysty. Zdecydowanie wolę “mleczne” i bardziej różowe kolory. 


USUWANIE LAKIERU HYBRYDOWEGO

Pozbycie się z paznokci lakieru hybrydowego jest naprawdę proste i nie wymaga specjalistycznych przyrządów. Nie jest też szkodliwe dla naszych paznokci, nie uszkadza ich w żaden sposób. Ja mam specjalne folijki z wacikiem, który należy nasączyć zmywaczem do lakieru hybrydowego, a następnie każdy paznokieć dokładnie owinąć. Po upływie 10-15 minut lakier sam odchodzi i możemy go całkowicie usunąć. Można też wymoczyć paznokcie w acetonie bez użycia folijek. A oto “skrócona” wersja etapów manicure hybrydowego.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z efektów jaki daje mi ta metoda. Przyznam, że ciężko będzie mi teraz powrócić do tradycyjnego lakieru, który wytrzymuje na moich paznokciach maksymalnie 5-6 dni. Manicure hybrydowy daje niesamowitą trwałość (2-2,5 tygodnia), wytrzymałość paznokci i połysk, poza tym nie musimy czekać na całkowite wyschnięcie lakieru. Tutaj po ostatecznym etapie utwardzenia paznokci możemy wrócić do naszych codziennych zajęć, gdyż lakier jest już całkowicie suchy i twardy. Myślę, że zdecydowanie warto zainwestować w taki zestaw. Ja z pewnością będą zaopatrywać się w kolejne kolory, bo wybór jest naprawdę szeroki. Jedyna uwaga, to niestety odcienie lakierów na stronie nie odpowiadają barwom rzeczywistym i zanim zdecydujecie się na jakiś kolor, to poszukajcie w internecie realnych zdjęć. 
***


Zapraszam Was do obserwowania mojego konta na INSTAGRAMIE @kosmetycznahedonistka, gdzie często pojawiają się nowe stylizacje z użyciem lakierów hybrydowych różnych marek!

Przeczytaj także

5 KOSMETYCZNYCH ROZCZAROWAŃ…

Muszę przyznać, że zdecydowanie bardziej lubię pisać o produktach, które uwielbiam, niż o tych nietrafionych, ale czasem trzeba. Dziś serwuję Wam kolejną porcję kosmetycznych rozczarowań.

Czytaj dalej »