LIFEHACKS CZYLI PRZYDATNE TRIKI I ROZWIĄZANIA, KTÓRE POWINNA ZNAĆ KAŻDA KOBIETA.
Daria

Daria

Autorka wpisu

Ile razy zapomniałyście założyć swetra z golfem przed makijażem i ubrudziłyście go podczas ubierania? Kotełek postanowił zrobić sobie legowisko w pobliżu ulubionej, czarnej sukienki? Nie macie pomysłu jak szybko odświeżyć swoje buty bez prania? A może ciągle mylą się Wam klucze do drzwi? W dalszej części dzisiejszego wpisu podzielę się z Wami kilkoma przydatnymi radami na rozwiązanie tego typu problemów. Będą to tzw. “lifehacks” czyli sposoby na ułatwianie sobie życia. Zapraszam do czytania dalej. 

SPOSÓB NA ZABEZPIECZENIE OBCASA
_________
Jeśli obawiacie się, że w drodze na ważne spotkanie uszkodzicie obcas w ulubionych szpilkach, to jest na to sprytny sposób. Wystarczy owinąć go taśmą izolacyjną, którą kupicie w każdym sklepie typu Castorama czy Obi. Najlepiej wybrać taśmę w kolorze obcasa, bo wtedy nie będzie się mocno rzucała w oczy. Szpilka zostanie dobrze ochroniona podczas spacerów przez starówkę, gdzie niestety często nasze buty mogą ulec uszkodzeniu. Później wystarczy jedynie zdjąć taśmę i nasz obcas jest uratowany!
JAK NIE UBRUDZIĆ SWETRA Z GOLFEM PODCZAS ZAKŁADANIA? 
_________
Ile razy zdarzyło się Wam zapomnieć o założeniu swetra z golfem PRZED nakładaniem makijażu? U mnie to notoryczne. Później już jest tylko gimnastyka z tym jak przełożyć golf przez głowę, żeby go nie pobrudzić. To samo tyczy się też ubrań z bardzo wąskim dekoltem. Przydatnym sposobem na to, aby uniknąć zabrudzeń jest zarzucenie na głowę chusty i wtedy możemy się już spokojnie ubrać bez żadnych “podkładowych” niespodzianek! Myślę, że taki sposób powinien być praktykowany również w przebieralniach sklepów z odzieżą, bo niejednokrotnie chciałam kupić sobie fajną sukienkę, natomiast miała już duże zabrudzenia od podkładu czy pomadki. 
JAK USUNĄĆ SIERŚĆ Z UBRAŃ BEZ ROLKI?
_________
Jeśli nie macie takiej typowej, klejącej rolki do czyszczenia ubrań z sierści i małych paproszków, które przylgnęły do odzieży, to świetnym sposobem jest owinięcie dłoni taśmą klejącą. Wystarczy wtedy kilka razy przyłożyć dłoń z taśmą do “owłosionego” miejsca, a wszystkie paprochy się do niej przykleją. 
SZYBKIE PRASOWANIE KOŁNIERZYKA PROSTOWNICĄ?
_________
Nie chce się Wam rozkładać deski do prasowania, żeby wyprasować kołnierzyk przy koszuli? Wystarczy wtedy użyć zwykłej prostownicy do włosów, która z powodzeniem zastąpi żelazko. Kołnierzyk będzie nienagannie wyprasowany w kilka chwil.
JAK ODŚWIEŻYĆ BUTY BEZ ICH PRANIA?
_________
Pomysł na tego typu odświeżanie butów i pozbywanie się niechcianego zapachu podsunęła mi jedna z moich Czytelniczek. Przyznam, że to naprawdę świetny patent. Jeśli nie macie czasu, ani możliwości wyprać butów, to świetnym sposobem jest spryskanie wnętrza buta suchym szamponem typu Batiste. Wszelkie przykre zapachy zostaną zniwelowane w łatwy i szybki sposób. Oczywiście jeśli macie więcej czasu, to można również wsypać do butów trochę sody oczyszczonej, która zadziała podobnie.
SZALIKI NA WIESZAKU
_________
Często miałam problem z uporządkowaniem swoich szalików i chust. Składałam je w kostkę, co trochę utrudniało mi ich szybkie odnalezienie. Rewelacyjnym sposobem na organizację szali jest wieszanie ich na zwykłych wieszakach. Nie dość, że są uporządkowane, to jeszcze mamy do nich łatwy dostęp i nie zajmują dużo miejsca. W ten sposób możemy wieszać też paski lub korale.
KOLOROWE KLUCZE
_________
Często nasze klucze wyglądają tak samo i trudno od razu odnaleźć ten, który będzie pasował do konkretnych drzwi. Możemy je oznaczać literkami, lub kupić specjalne, kolorowe nakładki. Jeśli jednak nie chcecie tego robić, to jest domowy sposób, z którym poradzi sobie każda kobieta. Wystarczy pomalować klucz lakierem do paznokci w ulubionym kolorze. Tak wyróżniony klucz szybko odnajdziemy wśród innych, znajdujących się np. na jednej smyczy. Kolory mogą być też skojarzone z konkretnym miejscem, aby łatwiej było zapamiętać który jest od czego. 
____________
Dajcie znać czy takie rozwiązania są dla Was przydatne. Chętnie poznam również Wasze sposoby na ułatwienie kobiecego życia!
↓Obserwuj bloga, jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi postami ↓

Przeczytaj także