DELIKATNE CIENIOWANIE BABY BOOMER KROK PO KROKU I KILKA WIOSENNYCH LAKIERÓW NEONAIL.
Picture of Daria

Daria

Autorka wpisu

Baby Boomer to bardzo ciekawa alternatywna dla zwykłego frencha. Jeśli nie jesteście fankami równej, białej końcówki (charakterystycznej dla manikiuru francuskiego), to dziś pokażę Wam krok po kroku jak uzyskać taki wtopiony, zanikający efekt. Myślę, że każda z Was sobie z tym poradzi! Ostatnio bardzo często wspominałyście o lakierach NeoNail i postanowiłam je wypróbować, więc zaprezentuję Wam też kilka nowych, wiosennych lakierów w mojej kolekcji. Wskakujcie do dalszej części dzisiejszego wpisu 🙂
babyboomer-baby-boomer-neonail-kosmetyczna-hedonistka-nails-hedonistkanails

KROK 1 
Dokładnie odtłuszczam płytkę paznokcia Cleanerem. 
KROK 2
Kiedy Cleaner zdąży już odparować z płytki paznokcia, to nakładam bazę NeoNail Hard Base.
KROK 3
Utwardzam w lampie przez 60 s.
KROK 4 
Na 3/4 długości paznokcia nakładam lakier NeoNail o nazwie First Love. To piękny, pudrowo-różowy odcień, który świetnie miesza się z jasnymi kolorami.
KROK 5
Na pozostałą część paznokcia nanoszę lakier NeoNail Cotton Candy. Jest to odcień złamanej bieli i takie najlepiej nadają się do efektu Baby Boomer. 
KROK 6 
Teraz przy pomocy małego, cieniutkiego pędzelka do zdobień mieszam ze sobą obydwa kolory, wykonując poziome ruchy. Starajcie się delikatnie muskać pędzelkiem po płytce i nie przyciskać go zbyt mocno, aby nie zrobić prześwitów w lakierze – tutaj zostało to świetnie pokazane na filmiku klik. Moje pierwsze próby cieniowania były raczej nieudane i dopiero po kilku razach uzyskałam zadowalający efekt. Na zdjęciu po prawej widzicie zbliżenie na innym paznokciu i wyraźnie zauważalne są te poziome linie, którymi na tym etapie nie trzeba się zanadto przejmować. Oczywiście staramy się uzyskać jak najbardziej płynny efekt, ale później będziemy jeszcze nakładać na to mleczny odcień, który wszystko zrówna i nada miękkości całej stylizacji.
Co do samej metody cieniowania, to możecie użyć również gąbeczki, ale myślę, że w przypadku lakierów hybrydowych pędzelek o wiele lepiej się sprawdza. Osobiście wypróbowałam już kilka metod i pędzelek był najlepszy, tylko trzeba używać go bardzo lekką ręką. 
KROK 7 
Utwardzam paznokcie w lampie przez 60 sekund.
KROK 8 
Teraz krok, który pozwoli zamaskować drobne, poziome linie i niedociągnięcia. Na całą płytkę nakładam cieniutką warstwę lakieru NeoNail Perfect Milk.
KROK 9
Utwardzam w lampie przez 60 sekund.
KROK 10 
Nakładam lakier nawierzchniowy NeoNail Hard Top. 
KROK 11
Utwardzam w lampie przez 60 sekund.
KROK 12
Przemywam paznokcie Cleanerem.
KROK 13
Nakładam Oliwkę NeoNail, aby natłuścić i odżywić skórki wokół paznokci. I gotowe! To bardzo proste i uda się również w przypadku zwykłych lakierów. Wtedy najlepsza będzie metoda z gąbeczką.

PRODUKTY UŻYTE DO STYLIZACJI:

# Cleaner NeoNail
# Waciki bezpyłowe
# Baza NeoNail Hard Base
# Lakier NeoNail First Love
# Lakier NeoNail Cotton Candy
# Lakier NeoNail Perfect Milk
# Lakier nawierzchniowy NeoNail Hard Top
# Pędzelek do zdobień zakupiony na Allegro klik
# lampa LED Neonail 9W
# oliwka NeoNail o zapachu frezji

I tak prezentują się wiosenne kolory NeoNail – od lewej: Pastel Blue, Acapulco, Lavender Garden, Plumeria Scent, First Love, Perfect Rose, Lotus Flower, Peach Rose, Cotton Candy. Pamiętajcie, że kolorki mogą prezentować się inaczej w każdym świetle i przy różnych ustawieniach monitora. Na razie wypróbowałam tylko kilka, ale póki co jestem bardzo zadowolona. Najbardziej zaskoczyło mnie duże krycie jasnych lakierów już przy pierwszej warstwie. Odcienie świetnie się ze sobą mieszają, co jest szczególnie istotne przy wykonywaniu gradientów. Jeśli macie ochotę wypróbować, to lakiery i wszystkie akcesoria dostępne są na www.neonail.pl
***
Dziewczyny, wypróbujecie Baby Boomer na swoich paznokciach? Zostawcie komentarz, jeśli chcecie na blogu więcej paznokciowych stylizacji krok po kroku 🙂 A na Instagramie zawsze bardzo chętnie podglądam Wasze prace – wystarczy, że wpiszecie w opisie swojego zdjęcia @kosmetycznahedonistka  #hedonistkanails i z pewnością do Was wpadnę <3
Przeczytaj także