JAK PRZEDŁUŻAM PAZNOKCIE KROK PO KROKU Z SHAPE BASE OD PROVOCATER?
Picture of Daria

Daria

Autorka wpisu

Dziś mam dla Was mały instruktaż przedłużania paznokci metodą hybrydową. W roli głównej nowość od marki Provocater czyli Shape Base. Mam nadzieję, że dzięki kilku moim wskazówkom będziecie mogły bez żadnego problemu naprawić złamany paznokieć, przedłużyć go lub nadać mu migdałowy kształt. 

Shape Base to produkt o gęstej konsystencji, dzięki któremu można przedłużyć płytkę paznokcia nawet o 5mm. Jeśli macie problem z łamliwymi i cienkimi paznokciami, to Shape Base będzie dodatkowym utwardzeniem i zabezpieczeniem płytki przed mechanicznymi uszkodzeniami. Dzięki Shape Base można też naprawić złamany paznokieć. W poniższym instruktażu pokażę jak krok po kroku przedłużam paznokcie przy użyciu tego produktu.
KROK 1
Dokładnie odtłuszczam płytkę paznokcia, czekam aż Cleaner dobrze odparuje (paznokieć będzie suchy), a następnie nakładam cienką warstwę Base Hard oraz utwardzam pod lampą. Odparowanie Cleanera jest bardzo ważnym krokiem. Jeśli nałożymy bazę na jeszcze wilgotną płytkę, to będzie się kurczyć i uciekać z brzegów, a to z kolei ma wpływ na trwałość lakieru hybrydowego naniesionego w późniejszym etapie. 
KROK 2
Przygotowuję szablon do przedłużania paznokci (swoje kupuję na Allegro). Odrywam kółeczko znajdujące się pośrodku szablonu. 
KROK 3
Przyklejam kółeczko pod spodem szablonu, aby to miejsce było bardziej sztywne. Dzięki temu szablon trzyma kształt i nie skleja się zbyt mocno. To bardzo ważny krok, o którym kiedyś nie pamiętałam, a a ma znaczenie jeśli chodzi o ostateczny efekt. 
KROK 4
Sklejam szablon, aby powstała ostra, szpiczasta końcówka. 
KROK 5
Wkładam szablon pod paznokieć tak, aby nie było żadnego uskoku i szczeliny. Przyłożenie takiego szablonu jest trochę niekomfortowe i może sprawiać delikatny ból, ale akurat wówczas mam pewność, że jest odpowiednio dopasowany i paznokieć ostatecznie będzie miał prawidłowy kształt. Jeśli już jestem pewna, że szablon dobrze leży pod paznokciem, to sklejam go od góry.
KROK 6
Nakładam produkt Shape Base. Zaczynam od końcówki, którą następnie łączę z płytką i nakładam produkt już na całą powierzchnię. Ważne, aby nie było żadnych zgrubień, górek czy dołków. Po nałożeniu Shape Base warto odwrócić paznokieć do dołu i odczekać kilka sekund, aby produkt spłynął na środek. Następnie utwardzamy pod lampą. Produkt może rozlać się na boki, ale zupełnie się tym nie przejmujcie – Shape Base daje się z łatwością opiłować i przy pomocy dobrego pilnika uzyskacie pożądany kształt. 
KROK 7
Po wyjęciu paznokcia spod lampy delikatnie usuwam szablon. Wystarczy go nacisnąć od góry drewnianym patyczkiem i powinien się z łatwością odkleić. Na zdjęciu pokazuję Wam, iż mimo, że produkt rozlał mi się na boki i nakładałam go mało uważnie, to opiłowanie i uzyskanie pożądanego kształtu jest naprawdę łatwe. 
KROK 8
Przy użyciu pilnika o gradacji 100/180 opiłowuję paznokieć uzyskując migdałowy kształt. Tą bardziej łagodną stroną pilnika możecie też piłować po płytce, jeśli powstały na niej jakieś nierówności. Na koniec warto wygładzić płytkę bloczkiem polerskim. Piłowanie to dla mnie jedna z najprzyjemniejszych czynności i nawet z najbardziej koślawego przedłużenia jestem w stanie wyprowadzić pożądany kształt. Tak przygotowany paznokieć jest gotowy do nałożenia kolorowego lakieru hybrydowego (nie nakładamy już bazy). 
Tak oto prezentują się paznokcie przedłużone Shape Base od Provocater. 

Po ich przedłużeniu wykonałam gradientową stylizację z użyciem koloru 102 Rinsed Pink i 19 Juicy Naked. Kolory bardzo dobrze się ze sobą łączą, a całość wygląda wakacyjnie i soczyście. Zachęcam do odtwarzania tej stylizacji i wrzucania zdjęć na Instagram z oznaczeniem @kosmetycznahedonistka #hedonistkanails. Dziękuję za mnóstwo prac, które już opatrzyłyście tym hasztagiem!
A tak wyglądają nowe kolory lakierów hybdyrowych od Provocater z kolekcji Cascade of Colors. Następna stylizacja będzie z tym przepięknym, kobaltowym ocieniem (91). Lakiery tej marki oraz Shape Base do przedłużania płytki paznokcia zamówicie tutaj klik. 
Dajcie znać czy przedłużałyście kiedyś paznokcie samodzielnie i co myślicie o takim sposobie na migdałki. Może macie ochotę na jakiś konkurs, gdzie do wygrania byłyby produkty Provocater? Dajcie znać w komentarzach! 
Przeczytaj także