JAK OLEJOWAĆ WŁOSY KIEDY NIE MASZ NA TO DUŻO CZASU?
Picture of Daria

Daria

Autorka wpisu

Olejowanie włosów jest bez wątpienia najlepszym i najszybszym sposobem na poprawienie ich kondycji. Żadna odżywka czy profesjonalny zabieg fryzjerski nie przyniesie takich efektów, jak systematyczne olejowanie. Olej na włosach najlepiej pozostawić całą noc i zmyć go dopiero rano, ale istnieją też inne, równie skuteczne metody olejowania, które nie zajmą więcej niż 15 minut. Jakie? O tym w dalszej części dzisiejszego wpisu. 

Wiem, że nie każda z nas lubi tę “tradycyjną” metodę olejowania włosów. Na czym ona polega? Olej nakładamy na suche, nieumyte włosy, przeczesujemy je, zaplatamy w warkocz lub koczek i idziemy spać. Rano myjemy włosy i pielęgnujemy jak zwykle. Wiem, że dla niektórych z Was ta metoda może być nieco kłopotliwa. Jeśli nałożycie zbyt dużo oleju, to pozostanie na poduszce. Podczas spania może przenieść się też na skórę twarzy i spowodować pogorszenie stanu cery. A co, jeśli po prostu nie lubicie całonocnego olejowania? Mam dla Was 4 sposoby na olejowanie w 15 minut, które będą równie skuteczne i poprawią stan Waszych włosów. 

OPCJA 1: PODGRZANIE OLEJU PRZED
MYCIEM WŁOSÓW
Olej zadziała lepiej, jeśli zostanie lekko podgrzany. Mój ulubiony sposób, to wlanie porcji oleju do szklanego naczynia i podgrzanie go w kąpieli wodnej. Kiedy już będzie ciepły (ale nie gorący), to nakładam go na suche włosy, zaczynając od wysokości podbródka w dół. Przeczesuję je, zaplatam w koczek i po 15 minutach myję.  
OPCJA 2: OLEJOWANIE WŁOSÓW POD
PRYSZNICEM
Nakładam olej na suche włosy, a następnie idę pod prysznic lub robię sobie kąpiel. Para wodna i ciepło rozchyli łuski włosa i sprawi, że olej wniknie głębiej. Tu również wystarczy zaledwie 15 minut i po tym czasie możemy już umyć włosy. 

OPCJA 3:  PODGRZANIE WŁOSÓW
SUSZARKĄ I NAŁOŻENIE CZEPKA
Suche, nieumyte włosy podgrzewam ciepłem suszarki, następnie aplikuję na nie olej i zakładam foliowy czepek. Jeszcze troszkę podgrzewam głowę ciepłem suszarki i owijam całość ręcznikiem. Po 15 minutach myję włosy. Takie foliowe czepki możecie kupić w sieci, są też dostępne gratis do masek Biovax. Ostatecznie można też owinąć głowę folią spożywczą lub założyć foliową reklamówkę 🙂 Chodzi o to, aby włosy dostały jak największą ilość ciepła i łuski miały szansę się rozchylić, przez co olej zadziała na nie lepiej. 
OPCJA 4: ZMOCZENIE WŁOSÓW,
PODGRZANIE SUSZARKĄ I NAŁOŻENIE OLEJU
 
Ostatnią metodą, którą mogę Wam polecić jest olejowanie na mokro. Osobiście rzadko z niej korzystam, ale znam osoby, którym służy o wiele lepiej, niż olejowanie na sucho. Wystarczy zmoczyć włosy, przeczesać je, podgrzać ciepłem suszarki, nałożyć olej i zwinąć w koczek lub warkocz. Po upływie 15 minut można już umyć włosy jak zwykle.
I tak prezentują się moje sprawdzone sposoby na 15-sto minutowe olejowanie. Opcje możecie ze sobą łączyć np. do opcji nr 4 dodać jeszcze czepek. Jeśli jednak jesteście fankami całonocnego olejowania, to również możecie skorzystać z tych metod i wtedy olej zmywacie dopiero rano. 

Dziewczyny, dajcie znać która opcja
jest dla Was najbardziej odpowiednia. A może znacie inne sposoby na
olejowanie? 

_____________________________
Wpadnijcie też na mój INSTAGRAM | FACEBOOK 

Przeczytaj także

PAŹDZIERNIK W ZDJĘCIACH.

Posty w stylu “miesiąc w zdjęciach” mają w sobie coś fajnego i sama chętnie podglądam je na innych blogach. Pamiętacie czasy, kiedy na “Hedonistce” pojawiało

Czytaj dalej »