HIT SEZONU: SWETERKOWE PAZNOKCIE – KNIT NAILS, KNITTED NAILS, 3D SWEATER NAIL ART.
Picture of Daria

Daria

Autorka wpisu

Wczoraj na moim Facebooku ukazało się zdjęcie, będące inspiracją do dzisiejszego manicure. Sweterkowe paznokcie czyli tzw. knit nails/knitted nails/sweater nails pojawiają się coraz częściej na zagranicznych blogach, a w Polsce widziałam je też u kilku blogerek modowych. Dziś pokażę Wam jak krok po kroku wykonać taki wzór, więc jeśli jesteście ciekawe, to zapraszam do dalszego czytania. 

KROK 1 

Ja żeby stworzyć nowy manicure musiałam najpierw ściągnąć hybrydę, którą miałam wcześniej. Po jej usunięciu na czystą i odtłuszczoną płytkę nakładam bazę Semilac i wkładam dłoń pod lampę UV (2 minuty). Pytacie często jakiej lampy używam  – jest to lampa 36 W, również ze strony Diamond Cosmetics.
KROK 2
Kolejnym krokiem jest nałożenie koloru. Na trzech palcach mam odcień Semilac 032 Biscuit, a na dwóch pozostałych odcień 003 Sweet Pink. Najpierw nanoszę jedną warstwę lakierów i wkładam pod lampę na 2 minuty, następnie drugą warstwę i również pod lampę na 2 minuty.
KROK 3
Na plastikową podstawkę wykładam trochę lakierów, których używałam wcześniej i cieniutkim pędzelkiem robię wzorki. Staram się, aby były jak najbardziej wypukłe. Kiedy stworzę już odpowiadający mi wzór, to wkładam paznokcie pod lampę na 2 minuty. Jeśli chcecie aby wzór był jeszcze bardziej wypukły, to możecie nałożyć drugą warstwę.
KROK 4
Ostatnim krokiem jest nałożenie na wszystkie paznokcie TOP-u. Na ostatni paznokieć przykleiłam dużą cyrkonię i ponownie włożyłam dłoń pod lampę na 2 minuty (top zadziałał jak klej). Na koniec przetarłam paznokcie Cleanerem i gotowe!
Wzór mógł być oczywiście bardziej wymyślny i precyzyjny. Robiłam to pierwszy raz i biorąc pod uwagę mój brak uzdolnień, jeśli chodzi o zdobienia, to wolałam postawić na proste wzory. W sieci znajdziecie mnóstwo inspiracji na tego typu paznokcie, więc możecie eksperymentować z czymś trudniejszym. Ja podsuwam Wam dziś moją interpertację sweterkowego mani i sposób, w jaki możecie go wykonać. Lepszy efekt byłby z matowym TOP-em, ale ja takiego nie posiadam. 
Lakiery hybrydowe, lampa, Cleaner, Baza i Top pochodzą ze sklepu www.pazurki.com.pl
Co sądzicie o takim zimowym urozmaiceniu w manicure? Wypróbujecie u siebie? Wiecie, że lubię klasykę ale ten sposób zdobienia nawet mi się podoba. Zawsze to jakaś odmiana i przyznam, że wiele osób zwraca uwagę na moje paznokcie. Wszyscy myślą, że to coś bardzo trudnego w wykonaniu – nic bardziej mylnego 🙂

Po inne pomysły na pazurki odsyłam Was do nowej zakładki na moim blogu – MANICURE (KLIK).

Przeczytaj także