GRUBSZY I BARDZIEJ SPEKTAKULARNY WARKOCZ W KILKU KROKACH.
Daria

Daria

Autorka wpisu

Dziś podzielę się z Wami moim ulubionym trikiem na gruby, spektakularny i robiący wrażenie warkocz. Nie musicie mieć wcale ekstremalnie grubych włosów, aby zachwycić jego objętością! Jeśli lubicie kłosy, francuzy lub inne, włosowe plecionki, to zapraszam do dalszej części posta. Pokażę Wam jak powiększam swój warkocz krok po kroku!

LUZOWANIE WARKOCZY
__________
Sposobem na powiększenie każdego warkocza, niezależnie od jego rodzaju (kłos, francuski itp) jest luzowanie. Co to takiego? Dowiecie się z poniższego tutorialu. Luzowanie najlepiej wygląda na niepocieniowanych włosach i na takich, które nie są bardzo śliskie. Posiadaczki włosów naturalnie kręconych oraz puszących się będą najbardziej zadowolone z efektu końcowego. Tak naprawdę każde, dłuższe włosy będą się nadawać, dlatego bardzo lubię tą metodę i polecam ją wszystkim moim koleżankom. 
KROK 1 
________
Jeśli chcecie wykonać taki naprawdę spektakularny warkocz, który swoją grubością będzie robił wrażenie, to najpierw warto zakręcić włosy. Ja preferuję metody naturalne takie jak kręcenie włosów na papiloty z gąbki (jak to zrobić krok po kroku pokazywałam tutaj klik), natomiast możecie użyć lokówki czy prostownicy. Ważne, aby włosy były bardziej spuszone, a nie ekstremalnie gładkie. To pozwoli wykonać większy warkocz już bez żadnego luzowania, poza tym włosy pofalowane lepiej trzymają ładny kształt warkocza. Ja do tego tutorialu nie kręciłam włosów, bo aż tak ekstremalnego efektu nie potrzebuję, jednak jeśli macie mniej gęste włosy, to warto tak zrobić. 
KROK 2
________
Po uwolnieniu włosów z papilotów spryskajcie je lakierem utrwalającym. Włosy będą mniej śliskie, więc lepiej utrzymają kształt warkocza. Najlepiej użyć lakieru nabłyszczającego, a nie np. suchego szamponu, ponieważ on zwykle bardzo matowi włosy. Następnie przeczesujemy włosy grzebieniem, aby nie były splątane. 

KROK 3
________
Zaplatamy włosy w warkocz. Najlepiej, aby nie był zbyt ciasny, ale też niezbyt luźny. Same dojdziecie do wprawy po jakimś czasie i wyczujecie jak to właściwie powinno u Was wyglądać. Ważne, aby gumką związać warkocz ciaśniej, niż zwykle. I zaczynamy luzowanie czyli trzymając za dół warkocza przy gumce delikatnie i powoli wyciągamy z jednej strony bok splotu. Trzeba to robić naprawdę wolno i delikatnie, aby włosy nie wyszły całkiem z gumki.
KROK 4
________
To samo robimy z drugiej strony warkocza czyli wyjmujemy bok splotu trzymając mocno za gumkę.

KROK 5
________
I znów wyciągamy bok splotu po drugiej stronie. Postępujemy w ten sposób do samej góry warkocza. Gumka może się trochę obniżyć, więc warto uważnie ją ściągnąć i jeszcze raz związać włosy. Na sam koniec jeszcze odpowiednio formujemy warkocz i układamy go tak, aby był możliwie jak najbardziej równy. Sposobów na luzowanie jest dużo i możecie np. zrobić tzw. rybi ogon, gdzie góra warkocza będzie najbardziej wyluzowana i idąc w dół warkocz będzie się zwężał. Ja pokazałam Wam takie ekstremalne poluzowanie warkocza, abyście mogły zobaczyć jak dużą różnicę to robi. 
KROK 6
________
Na koniec (opcjonalnie) delikatnie nabłyszczamy warkocz nakładając na niego olejek Mythic Oil z Loreal (dostępny tutaj klik). Możecie dodatkowo spryskać całość lakierem utrwalającym. I gotowe! Przy odrobinie wprawy będziecie zaskoczone jak ciekawie może wyglądasz Wasz warkoczyk 🙂 Polecam wypróbować tą metodę na kłosie – efekt jest rewelacyjny!
_____________
Wykorzystujecie ten trik na swoich warkoczach? Dajcie znać czy tutorial się Wam przyda.


↓Obserwuj bloga, jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi postami ↓

Przeczytaj także