Fale w Hollywoodzkim stylu bez użycia ciepła!
Daria

Daria

Autorka wpisu

Ostatnio natknęłam się na zdjęcia wielu gwiazd starego kina, których fryzury wyglądały podobnie – pięknie ułożone fale, otulające twarz, z jednej strony założone za ucho. Dziś także możemy zaobserwować tego typu loki/fale na wielkich galach, ponieważ jest to już pewna klasyka, jeśli chodzi o uczesania. Tak, jak z mody nigdy nie wyjdzie klasyczny makijaż z czerwonymi ustami czy sukienka tzw. mała czarna, tak tego typu fale również są ponadczasowe. Jeśli macie w planach jakieś większe wyjście, to serdecznie polecam takie uczesanie. Przygotowałam dla Was opcję loków bez użycia ciepła, więc tym bardziej warto przetestować na sobie ten sposób. JAK WYKONAĆ TAKIE FALE?

Będziecie potrzebowały 5 papilotów z gąbki (do kupienia w Rossmanie lub na Allegro). Najlepiej wybrać 2 rozmiary – trzy małe i dwa duże. Na małe wałki nawijamy włosy, które znajdują się przy twarzy, a na duże wałki partie z tyłu głowy. Ja najpierw nawijam pasmo na samym czubku (grzywkę), a następnie po bokach. Ważne, aby zawijać włosy OD twarzy czyli na zewnątrz, a nie na odwrót. Równie istotną kwestią jest to, żeby na papilot nawijać włosy spiranie, a nie jedno pasmo na drugim. Taki mechanizm zaplatania pozwoli Wam na uzyskanie FAL, a nie loków. Wałki zakładam na noc i są o tyle wygodne, że będziecie w stanie się spokojnie wyspać. Rano je ściągam i aby fale były sprężyste i błyszczące, wgniatam w nie troszkę wosku z JBeverlyHills oraz spryskuję lakierem, również tej samej marki. Recenzję tych produktów możecie przeczytać TUTAJ. Robię koniecznie przedziałek na boku i jedną stronę zakładam za ucho.  Oto jak wygląda dokładne rozmieszczenie papilotów na mojej głowie. 
Podsumowując, jest to moja ulubiona fryzurka na większe wyjścia i zawsze robi duże wrażenie. Są to fale bez użycia ciepła i muszę przyznać, że fryzura utrzymuje się w nienaruszonym stanie bardzo długo. Niestety loki robione lokówką na moich włosach przetrwają max 2 godziny, a te trzymają się całą noc! Polecam Wam serdecznie tą metodę, ponieważ takie fale dają szykowny i bardzo elegancki efekt. Jeśli jesteście ciekawe innych metod na loki bez użycia ciepła – zapraszam:

_____________________________________________________

Zapraszam na mój Facebook & Instagram

Przeczytaj także

MAKIJAŻOWE HITY 2017 ROKU!

Nadszedł czas na kosmetyczne podsumowanie minionego roku. Dziś skupię się na kosmetykach do makijażu, a w kolejnych wpisach zobaczycie akcesoria i gadżety oraz produkty do

Czytaj dalej »