DELIKATNE OMBRE MANICURE CZYLI CIENIOWANE PAZNOKCIE KROK PO KROKU. HYBRYDOWY GRADIENT W SŁODKIM RÓŻU.
Picture of Daria

Daria

Autorka wpisu

Niedawno na Instagramie  (klik) zapowiadałam Wam, że znów mam ochotę zrobić ombre na paznokciach. Pierwsze moje podejście było w zdecydowanych, nasyconych kolorach, a dziś pokażę Wam coś zupełnie innego. Połączę delikatne, pastelowe róże oraz brzoskwiniowo – koralowy odcień. Jeśli typowe, różowe lakiery stały się dla Was trochę nudne, to zachęcam do eksperymentowania z łączeniem różnych odcieni tego koloru. Efekt końcowy może być bardzo zaskakujący i ciekawy, a nie będzie sprawiał wrażenia zbyt ekstrawaganckiego. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak wykonałam krok po kroku takie cieniowane paznokcie, to zapraszam do czytania dalej. 

CZEGO POTRZEBUJECIE DO WYKONANIA OMBRE MANICURE?
_________________
Ja swoje cieniowanie wykonałam za pomocą lakierów hybrydowych Semilac ale równie dobrze możecie spróbować na zwykłych lakierach. Przy tego typu cieniowaniu lubię używać hybryd, bo kolory wspaniale się ze sobą łączą i są “plastyczne”. O trwałości i niesamowitym połysku nie będę już kolejny raz wspominać, bo  moje zdanie na ten temat pewnie już znacie. Do wykonania całego manicure potrzebujecie: 
  • lampy UV, 
  • odtłuszczacza, 
  • bazy pod lakier hybrydowy (base), 
  • 3 kolorów lakierów hybrydowych, 
  • top-u czyli lakiery nawierzchniowego,
  • płatków kosmetycznych.
Krok pierwszy to odtłuszczenie płytki i nałożenie bazy na całą powierzchnię paznokcia. Pamiętajcie, że to najważniejszy krok, dzięki któremu hybrydy będą się trzymać długo. Nałóżcie naprawdę cieniutką warstwę i nie pozwólcie, aby baza wylała się na skórki, bo nieprzyjemnie je sklei. Teraz możecie włożyć paznokieć pod lampę UV na 2 minuty. Przy ombre każdy paznokieć robię osobno.
Teraz na cały paznokieć nanoszę lakier Semilac Biscuit 032. Wystarczy jedna warstwa. Znów wkładam paznokieć pod lampę na 2 minuty.
Kolejny krok to nałożenie na sam środek paznokcia koloru “przejściowego”, który stworzy łagodne przejście między najmocniejszym kolorem, a najbardziej subtelnym. U mnie to Semilac 047 Pink Peach Milk. Nie utwardzam pod lampą i od razu przechodzę do następnego kroku.
Obok koloru 047 Pink Peach Milk nakładam najciemniejszy odcień wpadający w koral/brzoskwinię 102 Pastel Peach. Następnie dokładam po lewej stronie lakier 032 Biscuit i po kolei pozostałe kolory, aby je ze sobą jak najbardziej płynnie połączyć. Ważne, aby kolory nanosić cieniutkimi warstwami, aby później nie było garbów na paznokciach. Jeśli efekt jest już zadowalający, to wkładam paznokieć pod lampę na 2 minuty.
Ostatni krok to nałożenie Top-u i znów pod lampę na 2 minuty. Po upływie tego czasu przemywam jeszcze paznokieć odtłuszczaczem i gotowe! To naprawdę łatwe, a wykorzystując hybrydy poradzicie sobie bez problemu.
Lakiery, których użyłam to Semilac:
  • 032 Biscuit (niestety nie odnalazłam go w sklepie)
  • 047 Pink Peach Milk (do kupienia tutaj klik
  • 102 Pastel Peach (do kupienia tutaj klik). 
  • poprzednie OMBRE możecie obejrzeć TUTAJ klik. 
Dajcie znać czy taki pomysł na delikatne cieniowanie się Wam podoba i czy wykorzystacie go u siebie. Możecie kombinować z różnymi kolorami i ja na pewno jeszcze wystąpię z propozycją kilku wariantów kolorystycznych ombre manicure. 
 fb
 fb

 ig

 bl
Przeczytaj także