5 TRIKÓW Z SUCHYM SZAMPONEM.
Daria

Daria

Autorka wpisu

Suchego szamponu używam do odświeżania swoich włosów bardzo sporadycznie. Zazwyczaj powoduje u mnie łupież, swędzenie i podrażnienie skóry głowy. Mimo to zawsze muszę go mieć w swojej torebce czy kosmetyczce i w dzisiejszym wpisie dowiecie się dlaczego. Oto 5 trików z suchym szamponem, które możecie wykorzystać.


Głównym składnikiem suchych szamponów (np. tych z Batiste) jest skrobia ryżowa. To ona odpowiada za pochłanianie sebum, łagodzenie podrażnień np. swędzenia skóry i zaczerwienień. Likwiduje nieprzyjemne zapachy i sprawia, że powierzchnia, którą nią pokryjemy staje się sucha i gładka. Wiedząc o tych wszystkich właściwościach skrobi można znaleźć mnóstwo zastosowań dla suchego szamponu. O tych, które się u mnie sprawdziły przeczytacie dalej. → SUCHY SZAMPON NA SPOCONE RĘCE

Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy idziecie na ważne spotkanie, a Wasze ręce są spocone i lepkie. W dodatku nie macie możliwości ich umycia. Nie ma chyba nic gorszego, jak uściśnięcie takiej nieświeżej dłoni i tutaj najlepszym wyjściem jest suchy szampon. Wystarczy spryskać nim wewnętrzną część dłoni i potrzeć, a w ekspresowym tempie staną się suche i gotowe do uścisku. Tak jak już wcześniej wspomniałam – skrobia zawarta w suchych szamponach ma właściwości pochłaniające sebum i minimalizują wszelką lepkość. Do tego często mają też przyjemny zapach, który jest dodatkowym atutem. Suchy szampon w wersji mini mam zawsze w swojej torebce i odświeżanie dłoni to jeden z najczęstszych sposobów, w jaki go używam. 
→ SUCHY SZAMPON MATOWIENIA SKÓRY
A skoro mam go już zawsze przy sobie w mojej torebce, to używam go czasem do… matowienia strefy T na skórze! Skrobia ryżowa jest jednym z naczęściej spotykanych składników pudrów matujących i nic w tym dziwnego – doskonale pochłania nagromadzony na skórze tłuszczyk. Kiedy zabieram ze sobą naprawdę niewielką torebeczkę, w której mieści się jedynie telefon, kilka dokumentów, klucze i suchy szampon, to brakuje tam już miejsca na puderniczkę. Spryskuję szamponem kawałek chusteczki, wacik, albo nawet kawałek papieru toaletowego i przykładam do błyszczących miejsc na twarzy. Po chwili skóra jest zmatowiona, a makijaż znów wygląda okej. 


→ SUCHY SZAMPON DO ODŚWIEŻANIA BUTÓW
Częste pranie Conversów czy butów sportowych to nie jest najlepszy pomysł. Można je w ten sposób bardzo szybko zniszczyć, więc staram się czyścić je takimi pośrednimi sposobami. Do miejscowego prania używam szamponu Bama, do zabrudzeń na conversowej gumie używam zwykłej gumki do mazania, a do odświeżania butów w środku najlepszy jest właśnie suchy szampon. Spryskuję nim wnętrze buta, zostawiam na całą noc, a rano delikatnie wytrzepuję resztki proszku. Buty tracą wszelkie, nieprzyjemne zapachy i zyskują nowy aromat szamponu, który w przypadku szamponów Batiste utrzymuje się dosyć długo. 
→ SUCHY SZAMPON NA NADMIERNIE POCĄCE SIĘ STOPY
Skoro jesteśmy już przy butach, to suchy szampon może pomóc także w przypadku nadmiernie pocących się stóp. Możemy je spryskać przed założeniem skarpetek lub wówczas, gdy nakładamy jakieś buty i boimy się, że mogą nas obetrzeć lub się odparzyć. Chyba już kilka razy wspominałam Wam, że mam ekstremalnie wrażliwe stopy, którym ciągle coś dolega. Jak nie obtarcia, to odciski i odparzenia. Odkąd przed każdym włożeniem do buta spryskuję je suchy szamponem, to jest znacznie lepiej. I to do tego stopnia, że buty, które zawsze mnie obcierały już tego nie robią. 
→ SUCHY SZAMPON DO ODŚWIEŻANIA DYWANU
Skoro suchy szampon tak wspaniale pochłania wszelkie nieprzyjemne zapachy, to nadaje się również do takiego powierzchownego odświeżenia dywanu. O tym sposobie wiedziałam już od bardzo dawna, ale jakoś nigdy wcześniej nie miałam odwagi go spróbować. I to był błąd, bo dziś stosuję go regularnie. Spryskuję suchy szamponem powierzchnię dywanu, czekam około 30 minut, a następnie dokładnie odkurzam. Efekt jest taki, że dywan jest bardziej puszysty i przede wszystkim traci wszelkie zapachy, co dla posiadaczy czworonożnych przyjaciół może mieć znaczenie.

Ciekawa jestem, czy Wy również używacie suchego szamponu w tak niestandardowy sposób. Pamiętajcie jednak, aby do powyższych trików wybierać szampon bezbarwny, bo są jeszcze te dla brunetek 🙂 

_____________________


Snap 👉 hedonistkaaa

Przeczytaj także