5 POPULARNONAUKOWYCH KANAŁÓW NA YOUTUBE, KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ W DOBIE KORONAWIRUSA.
Daria

Daria

Autorka wpisu

Youtube to zbiorowisko różnych treści – zarówno tych dobrych, mądrych i pomocnych, jak i tych złych oraz szkodliwych. Pomińmy tę drugą grupę. Dziś chciałabym Wam polecić 5 naprawdę fajnych, popularnonaukowych kanałów, których autorzy serwują nam sporą dawkę w wiedzy w takiej formie, że nawet absolutny laik jest w stanie wszystko zrozumieć. I o to chodzi! Pandemia, koronawirus i kwarantanna to tematy, które są tam poruszane w bardzo ciekawy sposób, więc jeśli jesteście ciekawe jakich twórców wytypowałam do swojej złotej piątki, to zapraszam do czytania dalej. 

UWAGA! NAUKOWY BEŁKOT

Czy wiesz, że 63% osób jest w stanie uwierzyć w nieprawdziwą informację, jeśli jest w niej odwołanie do badań i statystyk? Nie musisz jednak nic wymyślać – nauka jest bowiem pełna wiedzy, która szokuje i ciekawi. Jeśli chcesz błyszczeć takimi faktami wśród znajomych to jesteś w dobrym miejscu ;-)” – tak twórca kanału Uwaga!Naukowy Bełkot zachęca nas do śledzenia jego filmów i ja czuję się szczerze zaproszona do oglądania. O tym kanale już wspominałam na łamach bloga, ale jest tak wartościowy i ciekawy, że zrobię to ponownie. Moje ulubione filmy to:


Są też filmy na
temat koronawirusa:
OKIEM CHEMIKA
Agnieszka jest magistrem chemii medycznej oraz technikiem farmacji, więc na jej kanale można spodziewać się sporej dawki rzetelnej wiedzy na temat zdrowia i urody. I znów wszystko podane w sympatycznej formie. Na kanale Agnieszki również mam swoje ulubione filmy i są nimi m.in.:

Filmy na temat
koronawirusa:NAUKA. TO LUBIĘ
Autor tego kanału jest już osobą rozpoznawalną, bo kiedy jeszcze oglądałam TV, to często napotykałam jego wypowiedzi w różnych programach i śniadaniówkach. Jest fizykiem, ale na jego kanale znajdziecie wiele tematów spoza tej tematyki. Lubię ten chłodny sposób, w jaki przekazuje wiedzę. Nawet najtrudniejsze rzeczy potrafi wytłumaczyć w zrozumiały sposób i za to uwielbiam ten kanał. Moje ulubione filmy to:
Filmy o koronawirusie i pandemii:
KASIA GANDOR
Filmy Kasi odkryłam już dawno, ale dopiero teraz się w nie wkręciłam. Sama autorka przedstawia swój kanał następującymi słowami: “Nazywam się Kasia Gandor i jestem byłą modelką, a obecną biotechnolożką, pasjonatką nauki, merytorycznych dyskusji, piesków oraz kawy. Produkuję filmy popularnonaukowe i minidokumenty o środowisku, zdrowiu i technologii, jestem domem tymczasowym dla wspaniałych psiaków z Fundacji Rasowy Kundel, ćwiczę jogę, czytam dużo literatury faktu i jem nieprzyzwoite ilości słodyczy.” Uwielbiam formę, w jakiej dzieli się wiedzą ze swoimi odbiorcami. Uwielbiam też jej dystans, sarkazm i poczucie humoru, jakie przebija przez opublikowane materiały. Film o szczepionkach (antyszczepionkowy fact check) to absolutny sztos, ale część druga (antyszczepionkowy fact check cz.2 ), to już najbardziej wykwintny rodzaj poczucia humoru i sarkazmu, jaki można spotkać na YT 🙂 Moje ulubione filmy z tego kanału to:

I filmu o koronawirusie z
perspektywy Kasi Gandor: 
POD MIKROSKOPEM
Patryk jest diagnostą laboratoryjnym i posiadaczem zacnego poczucia humoru, które – jak zauważyłam – nie każdy rozumie. To w zasadzie mało istotne, bo na jego kanale można znaleźć ogrom cennych informacji na tematy, które dotyczą nas wszystkich. Moje ulubione filmy to:
A na temat koronawirusa:
Znacie te kanały? Jakie jeszcze kanały popularnonaukowe polecacie? Zachęcam do subskrybowania i napisania jakiegoś miłego komentarza autorom 🙂 O docenianiu internetowych twórców pisałam już jakiś czas temu na blogu tutaj klik. 
_____________________________

 ↓ OBSERWUJ MNIE NA INSTAGRAMIE 

Przeczytaj także