4 SKUTECZNE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ WREDNYCH FRUWAJEK!
Picture of Daria

Daria

Autorka wpisu

Pewnie zastanawiacie się co to do cholery są te wredne fruwajki – w ten oto sposób nazywam małe, odrastające włoski przy skroniach i na czubku głowy, które zaburzają gładkość całej fryzury. Z jednej strony można się z nich cieszyć, bo to znak, że włosy cały czas się zagęszczają i kiedyś w końcu dorosną do odpowiedniej długości. Jednak kiedy są króciutkie, to wyglądają dosyć nieestetycznie i dają efekt rozczochranej, niechlujnej fryzury. Na szczęście znam 4 skuteczne sposoby na przygładzenie tzw. “baby hair” i być może również z nich skorzystacie! Zapraszam do dalszej części wpisu. 

Te odstające włoski niekoniecznie muszą wynikać z przyrostu, ale mogą się pojawiać w związku z łamaniem starszych włosów. W takim przypadku 4 poniższe sposoby również się sprawdzą.
SPOSÓB 1 – ODŻYWKA BEZ SPŁUKIWANIA SCHAUMA KREM I OLEJEK
_________
Moim zdecydowanie ulubionym sposobem na przygładzanie odstających włosków jest odżywka bez spłukiwania. Po umyciu i wysuszeniu włosów rozcieram odrobinę tej odżywki w dłoniach i delikatnie przygładzam włoski tak, aby nie odstawały już na wszystkie strony. Nie przyciskam dłoni mocno do głowy, a jedynie w delikatny sposób muskam nimi po wierzchu włosów. Pamiętajcie, aby użyć naprawdę małej ilości takiej odżywki. Nie chcemy obciążyć włosów u nasady i spowodować efektu nieświeżości. Taka odżywka będzie również świetna w przypadku włosów puszących i elektryzujących się. Możecie tak naprawdę użyć każdej odżywki bez spłukiwania, ale ja akurat najbardziej lubię tą z Schaumy i wiele razy już o niej wspominałam. Ładnie pachnie kokoskiem. 
SPOSÓB 2 – PIANKA DO WŁOSÓW TAFT VOLUME MOUSSE
_________
Drugim sposobem jest roztarcie w dłoniach odrobiny pianki do włosów i przygładzenie wszystkich fruwajek. To zdecydowanie silniejsza opcja, niż wcześniej omawiana odżywka bez spłukiwania, ale trzeba uważać, aby nie stosować pianki codziennie. Może nadmiernie przesuszać włosy i powodować podrażnienie skóry głowy. Zielonej pianki z Taft używam już wiele lat i świetnie się sprawdza przy większych okazjach. Tak, jak w przypadku Schaumy – uważajcie z ilością pianki. Lepiej rozetrzeć w dłoniach mniej i ewentualnie ponowić aplikację, niż zbyt wiele, przez co tylko zmoczycie włosy, a później będą wyglądały na posklejane. 
SPOSÓB 3 – LAKIER DO WŁOSÓW TAFT POWER
_________
Fruwajki można również przygładzić przy pomocy lakieru do włosów. Znów najlepszy jest ten sam sposób aplikacji, jak w przypadku pianki i odżywki bez spłukiwania. Pryskam lakierem po dłoniach, rozcieram i przygładzam odstające włoski. To równie trwały sposób, co przygładzanie pianką, ale tak samo może podrażniać skórę głowy. Mój skalp jest akurat bardzo wrażliwy na lakier do włosów i wszelkie suche szampony, więc staram się używać ich sporadycznie. Jeśli Wasze fruwajki są wyjątkowo złośliwe i oporne, to sposób z pianką lub lakierem może być najskuteczniejszy i przede wszystkim najtrwalszy. Włoski przykleją się do tych pod spodem i nie będą już “wstawać” w ciągu dnia. 
SPOSÓB 4 –  LEKKI OLEJEK MACADAMIA HEALING OIL SPRAY
_________
Ostatnim sposobem na fruwajki jest przygładzenie ich lekkim w konsystencji olejkiem. Najlepiej, aby nie zostawiał tłustej warstwy i nie powodował nadmiernego obciążenia włosów oraz efektu nieświeżości. U mnie bardzo dobrze sprawdza się olejek z Macadamia Healing Oil Spray, który nadaje włosom dodatkowy połysk i przede wszystkim zapobiega puszeniu oraz tym nieszczęsnym, nastroszonym fruwajkom. Mimo, że produkt ma atomizer, to nie polecam pryskać nim prosto na włosy. Kolejny raz najlepiej sprawdza się metoda spryskania dłoni i przygładzania fryzury. Nie każdy olejek będzie się nadawał i myślę, że Mythic Oil może być zbyt tłusty i obciążający. To zdecydowanie najsłabsza metoda, ale ma również swoje plusy. Zapewnia włosom dodatkowy połysk i dodatkowo je odżywia.
***
Czy Wy również macie problem z tymi odstającymi włoskami? Dajcie znać jaki sposób sprawdza się u Was najlepiej. Może macie jakieś inne patenty? Jeśli są jakieś pytania, to tradycyjnie zadawajcie je w komentarzach. Postaram się pomóc!
Po więcej informacji na temat pielęgnacji moich włosów zapraszam TUTAJ klik .
A codziennie jestem na Instagramie, więc zapraszam do obserwowania mojego profilu @kosmetycznahedonistka TUTAJ klik. 
Przeczytaj także