3 ULUBIONE APLIKACJE DO UPIĘKSZANIA ZDJĘĆ NA TELEFON I TABLET: VSCO CAM, COLOR EFFECT PHOTO EDITOR, INSTASQUARE.
Picture of Daria

Daria

Autorka wpisu

Jeśli jesteście użytkownikami Instagramu, Facebooka lub po prostu lubicie czasem w kreatywny sposób upiększyć swoje zdjęcia np. selfie, to dziś napiszę Wam o 3 moich ulubionych aplikacjach na telefon i tablet. Wszystkie apki są darmowe i banalnie łatwe w obsłudze, więc możecie z nich korzystać bez żadnych problemów. Pokażę Wam też efekt przed i po użyciu danej aplikacji. Ciekawe? To zapraszam do dalszej części posta. 

Wakacje to czas, kiedy najczęściej robimy różne zdjęcia. Niejednokrotnie efekt, który widzimy na ekranie wyświetlacza może nas rozczarować, bo fotki wychodzą nijakie, płaskie i po prostu zwykłe. Często aparat “zjada” kolory, a zdjęciu brakuje kontrastu i wyrazistości. Jak szybko i łatwo nadać naszym zdjęciom niepowtarzalny charakter? Od tego są właśnie aplikacje, jakie możemy zupełnie za darmo ściągnąć na nasz tablet czy telefon. Ja mam swoje 3 ulubione, z których najczęściej korzystam wrzucając zdjęcia na Instagram, Facebook czy bloga. Napiszę Wam o nich poniżej. 
COLOR EFFECT PHOTO EDITOR
______________
Jest to darmowa aplikacja, którą mam na swoim Samsungu Galaxy S4. Jest świetna pod względem filtrów, które są naprawdę niepowtarzalne. Szczególnie krajobrazy, zdjęcia na plaży czy w wodzie nabierają niezwykłego charakteru. Mój ulubiony, zielonkawy filtr nadaje fotkom egzotycznego uroku. Możecie eksperymentować z różnymi filtrami, które akurat będą pasowały do danego zdjęcia. Poza tym dzięki tej aplikacji możemy w podstawowy sposób poprawić zdjęcie pod względem kontrastu, nasycenia kolorów, wyrazistości, dodać ramkę, poświatę czy teksturę. Myślę, że każde wakacyjne zdjęcie wykonane telefonem będzie dzięki temu programowi wyjątkowe. Na plus zasługuje też prostota aplikacji, bo nie jest zawiła w obsłudze. 

VSCO CAM
______________
Kolejną aplikacją godną polecenia jest Vsco Cam. Początkowo nie byłam zadowolona z jej efektów, ale z czasem zrozumiałam powód. Nie każde zdjęcie będzie się nadawało do nałożenia filtra, jakie serwuje nam Vsco Cam. Musimy same ocenić czy program tak naprawdę pomaga i upiększa dane zdjęcie, czy może całkowicie je psuje. Aplikacja wychodzi naprzeciw przede wszystkim Instagramowemu stylowi zdjęć, jakie publikują tam użytkownicy. Nadaje fotkom ponurego, trochę tajemniczego charakteru, który osobiście lubię. Szczególnie ciemne zdjęcia, robione na ciemnym tle wyglądają korzystnie po nałożeniu filtra. Plus za to, że można stopniować nasilenie danego efektu, czego akurat brakuje w poprzednio omawianej przeze mnie aplikacji. 

INSTASQUARE
______________
To już aplikacja typowo przystosowana do Instagramu. Jeśli mamy pionowe zdjęcie, którego nie chcemy powiększać do rozmiaru Insta, to wtedy świetnie sprawdza się opcja “blur”, która dodaje dwa rozmyte obszary po bokach naszego zdjęcia, całkowicie wypełniając okno. Możemy stopniować to rozmycie i zadecydować, czy zdjęcie ma być w środku, czy może zupełnie w innym miejscu. Zamiast rozmytego tła możemy dodać gradient lub kolorową ramkę. Oczywiście można sobie takie zdjęcie zapisać i wrzucić je na Facebooka lub gdziekolwiek chcemy.  

Aplikacje, o których Wam napisałam mają niezliczone ilości funkcji, efektów i filtrów, więc warto naprawdę przetestować. Aktualnie korzystam tylko z  tych trzech apek. 
__________________
Jaka aplikacja najbardziej Was zaciekawiła? Może poleciłybyście mi coś od siebie? Chętnie przetestuję Wasze ulubione apki! 

Obserwujcie mnie na Instagramie tutaj klik

Przeczytaj także